Podsumowanie Pucharu Polski PZMT/IFMA 2021

2219

W hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku w dniach 12-14 listopada, odbył się tegoroczny Puchar Polski IFMA 2021. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate. W ramach turnieju rozegrano 110 pojedynków łącznie w 41 kategoriach wagowo-wiekowych.

            Na dwóch ringach mieliśmy okazję obserwować zmagania zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z Polski, Litwy oraz Szkocji. Puchar Polski miał charakter międzynarodowy również dzięki zasileniu składu sędziowskiego przez czworo doświadczonych sędziów z Litewskiej Federacji Muaythai.

            Tegoroczny Puchar Polski był największym wydarzeniem spod znaku muaythai od czasu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Pojedynki toczone na białostockich ringach charakteryzował duży głód rywalizacji, dostarczając tym samym publiczności wiele emocji. Liczna obsada w wybranych kategoriach pozwoliła zdobyć zawodnikom cenne doświadczenie w systemie rywalizacji pucharowej.

            Dwa dni zmagań zwieńczyła Gala Finałowa, której otwarcie poprzedziły wystąpienia zaproszonych gości wspierających organizację tegorocznego Pucharu Polski. W ramach Gali publiczność zgromadzona w Hali Uniwersytetu miała okazję obejrzeć sześć wybranych walk finałowych.

            W tym miejscu czas na podziękowania dla zawodniczek, zawodników oraz trenerów, których zaangażowanie i praca na co dzień pozwoliła nam obserwować zmagania na wysokim poziomie.

            Podziękowania kierujemy również w stronę składu sędziowskiego, który czuwał nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji.

Sędzia główny Andrzej Kapusta, Adam Drygalski, Saulius Dubinskas, Seskevicius Grazvydas, Adrian Kacprzak, Karina Kamińska, Robert Karpiński, Dariusz Kołodziej, Adam Kossakowski, Bogdan Rybka, Robertas Siuska, Mantas Vertelka, Dawid Zięba.

            Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Shindokai Karate. Przedstawicielem z ramienia Stowarzyszenia i osobą najbardziej zaangażowaną w przygotowanie turnieju był Cezary Zugaj i na jego ręce składamy Serdeczne podziękowanie.

            Dziękujemy partnerom i patronom za wsparcie organizacji Pucharu Polski:

Ambasada Królestwa Tajlandii
Marszałek Województwa Podlaskiego
Województwo Podlaskie
Polska Organizacja Turystyczna

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych kategorii wagowych i wiekowych oraz klasyfikację drużynową    :

Senior Class A  -86 kg

  1. Ally Macpherson – Hanuman Edenburg
  2. Szymon Dałek – Khroo-Gym Łowicz
  3. Łukasz Szczerek – Fight Academy Stargard
  4. Dominik Kaciup – Fight Academy Stargard

Senior Class A  -75 kg

  1. Alex Macgregor – Hanuman Edinburgh
  2. Aleksander Krupa – Thai Gym Tarnów

Senior Class A  -67 kg

  1. Mateusz Janik – Black Sheep Tarnów
  2. Yaroslav Ivanov – Academia Gorila Warszawa

Senior Class A  -63.5 kg

  1. Jakub Posłowski – Klincz Kielce
  2. Tomasz Grącki – Viking Fight Club Białystok

Senior Class A  -67 kg Female

  1. Sandra Bolkowska – Hanuman Edenburg
  2. Laura Kortoniuk – KS Red Lion Muay Thai Międzyrzec Podlaski
  3. Emilia Krupczak – Husarz Białystok
  4. Karolina Kuzawinska – Fight Point Biała Podlaska

Senior Class A  -60 kg Female

  1. Laura Derej – Żarski Klub Sportów Walki
  2. Aleksandra Weśniuk – Fight Point Biała Podlaska

Senior Class A  -57 kg Female

  1. Gabriela Kuzawińska – Kru Sua Gym Warszawa
  2. Dominika Chabiniak – Żarski Klub Sportów Walki
  3. Kinga Olendzka – Viking Fight Club Białystok

Senior Class A  -51 kg Female

  1. Paulina Ilnicka – Kaiser Sport Olsztyn
  2. Natalia Cieślak – Khroo-Gym Łowicz

Senior Class B  +91 kg

  1. Mateusz Buliński – Gymnazion Sosnowiec
  2. Jakub Mydel – Thai Gym Tarnów
  3. Maciek Waksmundzki – Szkoła Walki Urban Nowy Targ

Senior Class B  -91 kg

  1. Patryk Sucharzewski – Fight Point Biała Podlaska
  2. Bartłomiej Lewicki – Husarz Białystok
  3. Michał Rugieło – Thai Gym Tarnów

Senior Class B -86 kg

  1. Patryk Markiewicz – Viking Fight Club Białystok
  2. Adrian Wypyszewski – Kohorta Poznań Muay Thai Gym

Senior Class B -81 kg

  1. Jarosław Jankowski – Kru Sua Gym Warszawa
  2. Jakub Serewa – Fight Point Biała Podlaska
  3. Marcin Trzybiński – Fight Point Biała Podlaska
  4. Malcom Jack – Hanuman Edinburgh

Senior Class B  -75 kg

  1. Patryk Rutkowski – Klub Gladiator Szamocin
  2. Bartłomiej Horbowiec – Fight Point Biała Podlaska
  3. Kacper Śmiałek – Fight Point Biała Podlaska
  4. Jakub Orlik – Kohorta Poznań Muay Thai Gym

Senior Class B -71 kg

  1. Łukasz Krupa – Kohorta Poznań Muay Thai Gym
  2. Andrzej Książek – Kohorta Poznań Muay Thai Gym
  3. Thomas Hepburn – Hanuman Edinburgh
  4. Jerzy Ross – Academia Gorila Warszawa

Senior Class B  -67 kg

  1. Jacek Ziółek – Kohorta Poznań Muay Thai Gym
  2. Dawid Świątecki – Absortio Team Rybnik
  3. Aleksander Czopko – Ronin Tychy
  4. Szymon Rutkowski – Klub Gladiator Szamocin

Senior Class B -63.5 kg

  1. Patryk Jackowski – Viking Fight Club Białystok
  2. Piotr Czermak – Thai Gym Tarnów
  3. Maciej Gądek – Gymnazion Sosnowiec

Senior Class B  -60 kg

  1. Logan Chan – Hanuman Edinburgh
  2. Kamil Stanoch – Thai Gym Tarnów
  3. Mateusz Włusek – Absortio Team Rybnik
  4. Kamil Zieliński – Academia Gorila Warszawa

kids 10-11 – 34kg

1.                                 Deimonas Petenko – Lithuanian Muaythai Team

2.                                 Ignas Goberis – Lithuanian Muaythai Team

3.                                 Przemysław Grecki – Gladiator Bolesławiec

3.                                 Krzysztof Augustyn – Muaythai Kingdom Warszawa

kids 10-11 -34 kg female

  1. Hanna Sobecka – Żarski Klub Sportów Walki
  2. Greta Goberyte – Lithuanian Muaythai Team

kids 10-11 – 36kg

  1. Adam Orzechowski – Klub Kaiser Sports Olsztyn
  2. Piotr Laszczak – Maximus Kraków
  3. Jakub Pietrzak – KCS Kruk Gym Kalisz

kids 10-11 – 38kg

  1. Nikodem Nycz – Maximus Kraków
  2. Alan Kozak – Fight Point Biała Podlaska

kids 10-11 – 40kg

  1. Adrian Paluch – Maximus Kraków
  2. Maciej Winkler – Fight Point Biała Podlaska
  3. Brajan Jedynak – KS Red Lion Muay Thai Międzyrzec Podlaski

kids 12-13 -42 kg

  1. Bartosz Kotas – Fight Academy Dobra
  2. Antoni Krężel – Legion Głogów
  3. Marcin Juchimiuk – Fight Point Biała Podlaska

kids 12-13 -48 kg female

  1. Zofia Bandura – Legion Głogów
  2. Nikola Suder – Maximus Kraków
  3. Amelia Kowzan – Żarski Klub Sportów Walki

kids 12-13 -50 kg

  1. Szymon Socha – Żarski Klub Sportów Walki
  2. Yurii Krivohryzha – Maximus Kraków

kids 12-13 -52kg

  1. Filip Kisiel – Fight Academy Dobra
  2. Karol Wójcik – Fight Point Biała Podlaska
  3. Bartosz Szałański – Fight MZOS Płock
  4. Alan Gucwa – Klub Sportowy Ronin Tychy

kids 12-13 -63.5 kg

  1. Szymon Ostrowski – Husarz Białystok
  2. Valentin Witkowski – Klub Sportowy Ronin Tychy
  3. Marek Mikinnik – Fight Point Biała Podlaska
  4. Stanislaw Kosiacki – Khroo-Gym Łowicz

kadet 14-15 -48 kg

  1. Jakub Czajkowski – Fight Academy Stargard
  2. Filip Gronek – Fight Academy Stargard
  3. Gabriel Niczyporuk – Fight Point Biała Podlaska

kadet 14-15 -57 kg

  1. Antoni Więczkowski – Fight MZOS Płock
  2. Konrad Majewski – WBT Białystok

kadet 14-15 -63.5 kg

  1. Karol Kopryjaniuk – KS Red Lion Muay Thai Międzyrzec Podlaski
  2. Declan Sobczak – Kohorta Poznań Muay Thai Gym
  3. Kamil Kisiel – Fight Academy Dobra
  4. Fabian Kokosza – Maximus Kraków

kadet 14-15 -71 kg

  1. Kacper Spólnicki – Fight Academy Stargard
  2. Wiktor Ciesielski – KCS Kruk Gym Kalisz
  3. Tomasz Sosiński – Klub Kaiser Sports Olsztyn

kadet 14-15 -54 kg female

  1. Julia Ślusarz – Maximus Kraków
  2. Jagoda Stachaczek – Legion Głogów

kadet 14-15 -60 kg female

  1. Weronika Duda – Fight Academy Stargard
  2. Oliwia Błąkała – Maximus Kraków

kadet 14-15 -63.5 kg female

  1. Maja Mołodecka – Legion Głogów
  2. Julia Berlińska – Galvarino Łódź

junior 16-17 -57 kg

  1. Adrian Cieszkowski – Muaythai Kingdom Warszawa
  2. Grzegorz Wiatrak – Black Sheep Tarnów
  3. Rafał Protasiuk   – Fight Point Biała Podlaska

junior 16-17 -60 kg

  1. Kacper Juszczak – KCS Kruk Gym Kalisz
  2. Piotr Cybulski – Klub Kaiser Sports Olsztyn
  3. Filip Toński – Thai Gym Tarnów
  4. Aleksander Szwedo – Kontra CTP Nysa

junior 16-17 -63.5 kg

  1. Vakaris Didika – Lithuanian Muaythai Team
  2. Maciej Herbich – KCS Kruk Gym Kalisz
  3. Marcel Gała – Fight Point Biała Podlaska
  4. Maks Michaluk – Viking Fight Club Białystok

junior 16-17 -63.5 kg female

  1. Oliwia Pawlak – Galvarino Łódź
  2. Wiktoria Sołowiej – WBT Białystok
  3. Aleksandra Łuczak – Fight MZOS Płock

junior 16-17 -67 kg

  1. Adam Borowski – KCS Kruk Gym Kalisz
  2. Paweł Konieczny – Fight Point Biała Podlaska
  3. Jan Snopek – GOTA Underground Kraków
  4. Oskar Toporek – Klincz Kielce

junior 16-17 -71 kg

  1. Domantas Ulevicius – Lithuanian Muaythai Team
  2. Maciej Wojciechowski – Absortio Team Rybnik
  3. Nikodem Olszewski – KCS Kruk Gym Kalisz
  4. Igor Micuła – Thai Gym Tarnów

junior 16-17 -75 kg

  1. Konrad Padziński – Fight Academy Stargard
  2. Oliwier Berdański – Fight MZOS Płock
  3. Kacper Jabłoński – KCS Kruk Gym Kalisz
  4. Kacper Pieprzak – Szkoła Walki Urban

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Fight Point Biała Podlaska – 25 punktów
  2. Maximus Kraków – 18 punktów
  3. Fight Academy Stargard – 16 pkt
  4. Hanuman Edenburg – 14 pkt
  5. Lithuanian Muaythai Team – 13 pkt
  6. Kohorta Poznań – 13 pkt
  7. Kruk Gym Kalisz – 13 pkt
  8. Żarski Klub Sportów Walki – 12 pkt
  9. Legion Głogów – 10 pkt
  10. Kaiser Sport Olsztyn – 9 pkt
  11. Klincz Kielce – 7 pkt
  12. Fight Academy Dobra 7 pkt
  13. Fight MZOS Płock – 7 pkt
  14. Kru Sua Warszawa – 6 pkt
  15. Red Lion Międzyrzec Podlaski – 6 pkt
  16. Husarz Białystok – 6 pkt
  17. Black Sheep Tarnów – 5 pkt
  18. Khroo-Gym Łowicz – 5 pkt
  19. Absortio Gym Rybnik – 5 pkt
  20. Galvarino Łódź – 5 pkt
  21. Gorila Warszawa – 4 pkt
  22. Gimnazion Sosnowiec – 4 pkt
  23. Ronin Tychy – 4 pkt
  24. WBT Białystok – 4 pkt
  25. Muaythai Kingdom Warszawa – 4 pkt
  26. SW Urban Nowy Targ – 2 pkt
  27. GOTA Underground Kraków – 1 pkt
  28. Kontra CTP Nysa – 1 pkt
  29. Gladiator Bolesławiec – 1 pkt
  30. Gladiator Szamocin – 1 pkt

Tytuł najlepszego zawodnika/zawodniczki:

Senior – Jakub Posłowski

Seniorka – Sandra Bolkowska

Junior – Domantas Ulevicius

Juniorka – Oliwia Pawlak

Kadet – Karol Kopryjaniuk

Kadetka – Weronika Duda

Dzieci starsze – Szymon Ostrowski

Dzieci starsze – Zofia Bandura

Dzieci – Deimonas Petenko

Dzieci – Hanna Sobecka