Sport to Twój Gang

_____________________________________________________________________________
Ogólnoświatowa kampania zapoczątkowana przez federację IFMA:

Od kilku lat realizujemy jeszcze jedną kampanię przy współpracy z Światową Federacją Muaythai IFMA oraz Polskim Zrzeszeniem Muaythai. Jest to stosunkowo nowy pomysł. Intencją inicjatywy „Sport to Twój Gang” jest stworzenie pilotażowego projektu, poprzez który młodzież z trudnych środowisk i / lub rodzin ubogich, patologicznych będzie zachęcana do nauki muaythai.

 
Inicjatywa ta dopiero się rozwija, ale już teraz najwięksi sportowcy i autorytety w dziedzinie muaythai zaproponowały swoją pomoc. Prowadząc seminaria sportowcy będący często idolami dla tych młodych ludzi, opowiadają im o alternatywnym stylu życia z dala od używek. Tłumaczą młodzieży, że dla wielu z nich muaythai może być przepustką i szansą na lepsze życie. W społecznościach, zwłaszcza tych najuboższych i o wysokim odsetku bezrobotnych, młodzież może pozostać bez możliwości samodzielnego rozwoju. Może również zostać wciągnięta do gangów, które kuszą młodych ludzi możliwością szybkiego wzbogacenia się. Jest to postepowanie bardzo szkodliwe zarówno dla samej młodzieży jak też społeczności lokalnej. Dlatego Światowa Federacja Muaythai  IFMA wraz z członkami regionalnymi do których należy także nasz Związek, chce zapewnić alternatywę dla tych ludzi.

Aby wybrali sport i samodoskonalenie zamiast destrukcyjnej drogi w przestępczy świat.  IFMA uznaje, że młode pokolenie jest bardzo ważne w każdym społeczeństwie. Młodzi ludzie powinni mieć nadzieję, perspektywy i możliwości rozwoju oraz samodoskonalenia. Sport Muaythai przez ich ciężką pracę może im w tych dążeniach znacząco pomóc. Poprzez sport mają szansę na podniesienie swojego standardu życia, nauki wartości i umiejętności, które pomogą im w ich dorosłym życiu.

Inicjatywa ta ma poparcie mi.in. tak ważnych osobistości ze świata sportu i polityki jak Premier Kazachstanu Karim Massimov, Prezes Azjatyckiej Federacji Muaythai Amatorskiego (FAMA), Generał Chetta Thanajaro prezes Światowej Federacji Muaythai Zawodowego (WMC). Ze strony IFMA projekt ma wsparcie Jego Ekscelencji Pichitr Kullavanijaya osobistego doradcy  Jego Wysokości Króla Tajlandii, oraz dr Sakchye Tapsuwan, prezes zarówno IFMA jak również Amatorskiej Federacji Muaythai Tajlandii (AMTAT) pod Patronatem Królewskim.