Kolejne szkolenia z Akademią Zarządzania Sportem, pt. “Marketing w Sporcie”

Informacja o trzecim szkoleniu z cyklu szkoleń organizowanych przez Akademię Zarządzania Sportem.

987

W dniu dzisiejszym (27.05.2020r.) o godzinach 10 do 13:30 prowadzone były szkolenia dla przedstawicieli Polskich Związków Sportowych, organizowane przez Akademię Zarządzania Sportem.

To już trzecie spotkanie z cyklu szkoleń. Prelegentem był pan Piotr Matecki, prezes zarządu firm PR9 oraz SportWin. Z bogatego doświadczenia w zarządzaniu sportem Pana Mateckiego warte zaznaczenia jest jego 7-letni wkład w rozwój marketingu dla klubu piłkarskiego Lecz Poznań oraz udział w tworzeniu strategii rozwoju województwa śląskiego z obszaru: “Promocji Dolnego Śląska poprzez sport”. Jest również wydawcą oraz redaktorem dziewięciu książek o tematyce marketingu i zarządzania w sporcie.

Tematem dzisiejszego spotkania był marketing w sporcie – uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in.:

  • o wpływie pandemii na marketing i zarządzanie sportem, oraz jak jemu przeciwdziałać,
  • Jak najlepiej trafić do konsumenta, zarówno od strony reklamy internetowej, jak i tzw. “offline”, czyli reklamy nie korzystającej z źródeł wirtualnych,
  • W jaki sposób reklamować się i przekazywać informacje dla różnych grup wiekowych, od najmłodszych do najstarszych,
  • Jak pandemia oraz kampania “Zostań w Domu” wpłynęła na wybory konsumentów oraz jak to wykorzystać w marketingu sportu,
  • o budowaniu wizerunku oraz reputacji organizacji oraz jakie elementy na nie wpływają,
  • Jak efektywnie wykorzystać wszelkie media społecznościowe do celów marketingowych.

Wszyscy uczestnicy szkolenia wykazali zainteresowanie przedstawionym materiałem, oraz zadowolenie z formy jego przekazania przez prowadzącego. Wspólnie z przedstawicielami innych Związków, jesteśmy przekonani, że kolejne szkolenia będą równie interesujące.

W podsumowaniu szkolenia został udostępniony pierwszy podcast z cyklu “Zarządzanie w sporcie”, w którym dr Grzegorz Botwina rozmawia z Profesorem Bartoszem Gruszą na temat zarządzania projektami sportowymi podczas trwania epidemii COVID-19.

Podcast jest dostępny dla Państwa do odsłuchania na stronie soundcloud.com.

Źródło: Akademia Zarządzania Sportem