Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2020

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem minionych Mistrzostw Polski, które w dniu 5 grudnia 2020 roku odbyły się w Białymstoku.

1025

Rozpoczynając to krótkie podsumowanie minionej imprezy nasuwa się na usta powiedzenie „do 3 razy sztuka”. Ten rok jest wyjątkowy ale niestety tylko w sensie negatywnym. Nasze Mistrzostwa Polski z powodu pandemii wirusa musieliśmy odwoływać dwukrotnie tj. w marcu gdy ruszyła pierwsza fala zachorowań i w październiku podczas drugiej fali. Finalnie udało się je przeprowadzić w miniony weekend za co należą się podziękowania przede wszystkim do organizatora Cezarego Zugaja, który po październikowym przełożeniu zawodów w ciągu dwóch tygodni zorganizował wszystko na nowo i impreza doszła do skutku.

To bardzo trudny i nerwowy czas dla trenerów i zawodników. Tym bardziej dziękujemy tym wszystkim, którzy pomimo przeciwności losu i bardzo krótkiego okresu na ponowne przygotowania zdecydowali się w Mistrzostwach wystartować.

Zawody rozpoczęliśmy od kontroli wagi i kontroli medycznej, a właściwe walki wystartowały o godzinie 12:00 i trwały do późnych godzin wieczornych. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 80 zawodników i zawodniczek z pierwotnie zapisanych na termin październikowy przeszło 170 osób.

Wszyscy zwycięzcy swoich kategorii wagowych poza medalami oraz dyplomami otrzymali także pamiątkowe Puchary, a członkowie kadry także sprzęt treningowy.

Dodatkowo wyróżnieni zostali zawodnicy i zawodniczki w wybranych kategoriach wiekowo-wagowych:

Maja Mołodecka z klubu Legion Głogów otrzymała Puchar i tytuł najlepszej kadetki zawodów

Maciej Herbich z klubu Kruk Gym Kalisz otrzymał Puchar i tytuł najlepszego kadeta zawodów

Żaneta Krawczyk z klubu Legion Głogów otrzymała Puchar i tytuł najlepszej juniorki zawodów

Konrad Padziński z klubu Fight Academy Stargard otrzymał Puchar i tytuł najlepszego juniora zawodów

Gabriela Kuzawińska z klubu Kru Sua Gym otrzymała Puchar i tytuł najlepszej seniorki zawodów

Oskar Mikułowski z klubu Husarz Białystok otrzymał Puchar i tytuł najlepszego seniora zawodów

Drużynowo podczas tegorocznych Mistrzostw najlepsi okazali się:

I miejsce drużynowe – klub Fight Point Biała Podlaska

II miejsce drużynowe – klub Kruk Gym Kalisz

III miejsce drużynowe – klub Fight Academy Stargard

Dziękujemy w tym miejscu całemu składowi sędziowskiemu który przez całą sobotę ciężko pracował, aby te zawody mogły zostać przeprowadzone.

Składamy podziękowania także dla wszystkich drużyn zawodników i trenerów za udział. Dziękujemy za atmosferę i dobrą rywalizację!

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy włożyli swoje serce, poświęcili emocje i czas w organizację zawodów. Bez waszej pomocy przeprowadzenie takiej imprezy byłoby niemożliwe.

Dziękujemy organizatorowi tj. Polskiemu Stowarzyszeniu Shindokai Karate na czele z jego prezesem Cezarym Zugajem za ponowne (po październikowym przełożeniu) zorganizowanie Mistrzostw na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia w przyszłym miejmy nadzieję lepszym roku na kolejnych zawodach.