Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai PZMT IFMA dla dzieci i kadetów 2024

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Mistrzostw Polski Muaythai PZMT IFMA, które w minioną sobotę odbyły się w Dobrej.

1888

W dniu 2 marca 2024r. w Dobrej odbyły się Mistrzostwa Polski dla dzieci i kadetów. Organizatorem wydarzenia była Fight Academy Dobra. Nad całą imprezą Patronat objęli: Polski Związek Muaythai, Burmistrz Miasta i Gminy Dobra Krzysztof Wrzesień, Starostwo Powiatu Łobeskiego. Miasto Gospodarz wydarzenia – Dobra. Partner techniczny – Storm Cloud.

Zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia zawodniczek i zawodników. Po zamknięciu list ostatecznie udział w turnieju potwierdziło ponad 150 zawodników i zawodniczek z 37 klubów zrzeszonych w PZMT, w kategoriach: dzieci młodsze  (10-11 lat), dzieci starsze (12-13 lat), kadeci (14-15 lat).
Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski. W ciągu jednego dnia zawodnicy z całego kraju stoczyli 103 pojedynki.

Rekordowa liczba uczestników i bardzo wysoki poziom sportowy zapełnili niepowtarzalną atmosferę.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Organizator przygotował także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw, a otrzymali je kolejno:

Dzieci Młodsze Dziewczęta – Hanna Graczykowska, Fight Academy Stargard
Dzieci Młodsze Chłopcy – Marcel Socha, SKF Nak Muay Szczecin
Dzieci Starsze Dziewczęta – Zuzanna Kotas, Fight Academy Dobra
Dzieci Starsze Chłopcy – Adam Pietraszek, Klincz Kielce
Kadetki – Zofia Bandura, Legion Głogów
Kadet – Valentin Witkowski, Utrecht Fight Gym

Najlepszą drużyną tegorocznych Mistrzostw została Fight Academy Dobra. Drugie miejsce drużynowe – Legion Głogów, a na trzecim stopniu podium uplasował się Żarski Klub Sportów Walki.

Całość zawodów przebiegła bardzo sprawnie i dostarczyła wiele pozytywnych emocji dla wszystkich startujących zawodników.

Składamy podziękowania dla wszystkich drużyn, zawodników i trenerów za udział w organizowanym turnieju. Dziękujemy za atmosferę i dobrą rywalizację!

Podziękowania kierujemy również w stronę składu sędziowskiego, który czuwał nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie wydarzenia:
ZGK Dobra,
Pomorze Zachodnie,
Usługi Ogólnobudowlane- Grzegorz Mazurek,
Paneldoor,
MB Okna,
Volutica,
LKL Paramix,
Artysta w Ogrodzie,
Orto-Lab,
Haga-Szkokenia Specjalistyczne,
Skanjet,
Manufaktura Ciasta,
Stimex-Agro,
Usługi Remontowo-Budowlane Arkadiusz Apanasiewicz.

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować organizatorowi turnieju Pawłowi Graczykowskiemu oraz całej społeczności skupionej wokół klubu Fight Academy Dobra za zorganizowanie Mistrzostw Polski Muaythai na najwyższym poziomie. Miasto Dobra żyło tym wydarzeniem dostarczając wiele pozytywnych emocji drużynom uczestniczącym w turnieju.

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Muaythai dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Galeria zdjęć z Mistrzostw Polski znajduję się na oficjalnej stronie na Facebooku Polskiego Związku Muaythai.
Galeria
Autor zdjęć: Ilona Jaszczuk

Wyniki oraz drabinki do pobrania poniżej: