Podsumowanie konsultacji szkoleniowych PZMT

Podsumowanie konsultacji szkoleniowych PZMT, które odbyły się w COS OPO Zakopane w dniach 26-28 kwietnia 2024 roku.

414

W dniach 26-28.04.2024 roku w COS OPO Zakopane odbyła się konsultacja szkoleniowa Kadry Seniorów i Juniorów PZMT.

„W konsultacji brało udział 40 zawodników i zawodniczek, a poświęcona była głównie osobom, które już za miesiąc wylatują na Mistrzostwa Świata do Grecji. Jak zwykle było bardzo intensywnie, sporo rund sparingowych, a więc było robione to co zawodnikom przydaje się najbardziej – konfrontacja z najlepszymi fighterami w kraju. Każdy na pewno wyniósł coś dla siebie, a my jako trenerzy mogliśmy zobaczyć, w jakiej dyspozycji aktualnie są przyszli uczestnicy Mistrzostw Świata.
Wszystko przebiegło sprawnie, dużo pracy zostało wykonane, a kolejne, nowe osoby mogły poczuć na własnej skórze, jak powinno się trenować na co dzień, aby zajść daleko w tym sporcie”  – komentuje Maciej Domińczak, Trener Kadry Narodowej PZMT.

KADRA SZKOLENIOWA:
Maciej Domińczak –  Trener Kadry PZMT
Aliaksandr Kruk – Trener Kadry PZMT

W ten sam weekend odbyły się Konsultacje Młodzieżowej Kadry Polski Muaythai PZMT.

Do Zakopanego przybyło 43 zawodników z 22 klubów. Sesje treningowe oparte głównie na sparingach i zadaniówkach pozwoliły nam sprawdzić, w jakiej aktualnej dyspozycji są ściśli kadrowicze oraz nowi, którzy zasili szeregi szerokiej kadry po ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Po tych kilku sesjach treningowych udało nam się dostrzec nowych, perspektywicznych zawodników, jesteśmy ciekawi ich rozwoju i czekamy na kolejne zgrupowania oraz turnieje, żeby przyjrzeć się im jeszcze lepiej.

Ponadto z każdym kolejnym zgrupowaniem widać rozwój naszych stałych uczestników, więc cieszy nas fakt, że wskazówki, które dajemy zawodnikom i trenerom klubowym, nad którymi aspektami pracować nie idą w przysłowiowy las.

Przed wyjazdem na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które we wrześniu odbędą się w Bangkoku, na kadrowiczów czeka jeszcze kilka wyzwań w postaci Ogólnopolskich Turniejów pod patronatem PZMT (maj/ czerwiec), po których będziemy wyłaniać ścisłą kadrę na MMŚ. Serdecznie zapraszamy do udziału!”  – komentuje Rafał Maciaszek, Trener Kadry Narodowej PZMT.

KADRA SZKOLENIOWA:
Paweł Graczykowski – Trener Kadry PZMT
Rafał Maciaszek–  Trener Kadry PZMT