Ponowne Otwarcie Stadionu Omnoi 20 czerwca 2020r.

W najbliżsżą sobotę (20.06.2020r.) planowane jest otwarcie stadionu Omnoi i rozegranie czterech walk między najlepszymi Tajskimi zawodnikami Muaythai.

325

Ostatnie trzy miesiące okazały się być bardzo trudnym okresem czasowym dla wszystkich, wliczając w to Tajlandię. Panująca pandemia COVID-19 skutkuje wprowadzeniem wielu zmian oraz restrykcji, między innymi restrykcji w dziedzinie sportu – podczas tego trudnego okresu nie miały miejsca żadne zawody ani nawet treningi w klubach.

Jednak powoli świat, wliczając w to świat sportu, zaczyna ponownie wracać do okresu sprzed pandemii. W Polsce w ostatnich tygodniach dużo mówiło się o ponownej możliwości trenowania w klubach czy organizowania zawodów. Podobne zmiany zachodzą w Tajlandii – kluby ponownie się otwierają, zawodnicy ponownie wracają do treningów bezpośrednio z trenerami – a zwieńczeniem tych zmian jest ogłoszenie przez rząd Tajlandii kolejnego luzowania restrykcji, umożliwiającego ponowne rozgrywanie oficjalnych walk na stadionach.

Stadion Omnoi będzie pierwszym w Tajlandii, na którym odbędą się oficjalne walki po pandemii. Aby uroczyście rozpocząć kolejny etap w odmrażaniu tego sportu, zostały przygotowane cztery walki, w których będzie uczestniczyć ośmiu najlepszych Tajskich zawodników Muaythai.

Zaplanowane walki odbędą się w pierwszy dzień obowiązywania nowych przepisów, czyli w najbliższą sobotę, 20 czerwca 2020r. Rozpoczną się one o 12.15 i odbędą się między poniżej wymienionymi zawodnikami:

  • Kanpitak Nayaparkview vs Neungubon Sitchefboontam
  • Kiriluang Chor Haypayak vs Chanyut SakRungruang
  • Samingdam MiamiCondo vs Petsoontri Jitmuangnon
  • Lomchoi Flukbamgiew vs Chatchai Risagroup

Jesteśmy pewni, że te walki będą pełne emocji. Szczególnie po tak długiej przerwie, będą to z pewnością niezapomniane chwile. Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom oraz dalszych sukcesów w zwalczaniu pandemii w Tajlandii i reszcie świata.

 

Źródło: World Muaythai Council