26.05.2019 – Kongres Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o Kongresie Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, który odbył się 26 maja 2019 roku we Wrocławiu.

435

26 maja 2019 r. był wyjątkowym dniem dla społeczności sportów nieolimpijskich w Polsce. Na Stadionie Wrocław odbył się Kongres Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, czyli sprawozdawcze walne zgromadzenie delegatów połączone z wręczeniem statuetki „Tytana PKSN” Robertowi Karasiowi – Mistrzowi Świata w ultratriathlonie.

Od początku swojej działalności, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich aktywnie promuje dyscypliny nieolimpijskie. Począwszy od tworzenia materiałów video, aktywności legislacyjnych jak i specjalnych eventów poświęconych atrakcjom i ideom sportów nieolimpijskich. Komitet angażuje się w szereg inicjatyw promocyjnych dot. dyscyplin nieolimpijskich. Promuje je bardzo aktywnie i często nieszablonowo. Zawsze stara się kierować uwagę na różnorodność dyscyplin i klubów. Na to jak wartościową ofertą są dla osób w każdym wieku.

Nasz Związek podczas kongresu reprezentował Prezes Polskiego Związku Muaythai i Wiceprezes IFMA – International Federation of Muaythai Amateur Pan Rafal Szlachta.

Było to wspaniałe całodniowe wydarzenie promujące kulturę fizyczną i zdrowy styl życia.