Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai dla juniorek, juniorów, seniorek, seniorów A oraz B i weteranów IFMA 2019

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA, które w miniony weekend odbywały się w Kielcach podczas kieleckich targów.

933

W dniach 12-14 kwietnia 2019 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski dla juniorek, juniorów, seniorek, seniorów A oraz B i weteranów. Organizatorem była Sekcja Sportów Walki Klincz Kielce. Nad całą imprezą Patronat objęli: Ambasada Królestwa Tajlandii w Polsce oraz Polski Związek Muaythai.

W piątek, 12 kwietnia zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia naszych zawodniczek i zawodników. Po zamknięciu list ostatecznie udział w Mistrzostwach potwierdziło ponad stu zawodników i zawodniczek w juniorach (16-17 lat), juniorkach (16-17 lat), seniorkach (18-40 lat), seniorach A (18-40 lat) seniorach B (18-40 lat) oraz weteranach (+40 lat).

W sobotę, 13 kwietnia nasi zawodnicy i zawodniczki do późnych godzin wieczornych rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach wprowadziliśmy nowe klasy tj. klasę B dla seniorów z ograniczeniem do 8 walk ringowo-klatkowych oraz klasę weteranów dla zawodników i zawodniczek powyżej 40 roku życia.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, a mistrzowie danych kategorii wiekowo-wagowych także pucharami. Dwie nowe klasy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników i zawodniczek, jak i zgromadzonej na widowni publiczności. Z pewnością zostaną włączone na stałe do rywalizacji podczas imprez sportowych pod Patronatem Polskiego Związku Muaythai.

Podczas uroczystej Gali finałowej przyznano także specjalne wyróżnienia w postaci Pucharów dla organizatora Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce oraz głównych sponsorów firm PCWO i Targi Kielce. Puchary zostały wręczone przez radcę Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce Pana Jeerasaka Pomsuwana oraz prezesa Polskiego Związku Muaythai Pana Rafała Szlachtę.

Organizator przygotował także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw a, otrzymali je kolejno:

Najlepsza seniorka Mistrzostw – Gabriela Kuzawińska –Kru Sua Gym

Najlepszy senior Mistrzostw – Arkadiusz Krupa – Thai Gym Tarnów

Najlepsza juniorka Mistrzostw – Martyna Kierczyńska – Legion Głogów

Najlepszy junior – Jakub Posłowski – Klincz Kielce

Najlepszą drużyną Mistrzostw został klub Thai Gym z Tarnowa

Na zakończenie raz jeszcze dziękujemy organizatorowi tj. Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce za zorganizowanie Mistrzostw Polski Muaythai na najwyższym poziomie, które przyciągnęły rzesze fanów naszego sportu, a także postronnych kibiców na teren Targów Kielce.

Obszerna fotogaleria z przebiegu Mistrzostw zostanie zamieszczona w dniu jutrzejszym.

Wyniki oraz drabinki do pobrania poniżej:

Wyniki Walk 13.04.2019

Wyniki Walk 14.04.2019

Wyniki Gali Finałowej 14.04.2019

Drabinki juniorki, juniorzy, seniorzy A, seniorki

Drabinki seniorzy klasa B oraz weterani