Podsumowanie konsultacji szkoleniowych PZMT

Podsumowanie konsultacji szkoleniowych PZMT, które odbyły się w COS OPO Zakopane w dniach 17-19 listopada 2023 roku.

568

W dniach 17-19.11.2023 roku w COS OPO Zakopane odbyła się konsultacja szkoleniowa Kadry Seniorów i Juniorów PZMT.

„Jak zwykliśmy to robić podczas naszych spotkań, zgrupowanie miało charakter mocno sparingowy. Nasze zjazdy są świetną okazją, aby przerobić wiele akcji w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami w kraju. Dla nas, jako trenerów obozy kadry są zawsze podpowiedzią przed zbliżającymi się zawodami, co można jeszcze poprawić, co doradzić zawodnikom, aby finalnie wynik podczas Mistrzostw Europy, Świata czy innych turniejach był jak najlepszy.
Treningi odbyły się, jak zwykle w świetnej atmosferze i mimo ciężkiej pracy, każdy wyjechał z Zakopanego zadowolony.
Po zgrupowaniu jesteśmy bardzo pozytywnie nastrojeni, widząc, co nasi reprezentanci pokazali podczas sparingów”  
– komentuje Maciej Domińczak, Trener Kadry Narodowej PZMT.

KADRA SZKOLENIOWA:
Maciej Domińczak –  Trener Kadry PZMT
Aliaksandr Kruk – Trener Kadry PZMT

W ten sam weekend odbyły się Konsultacje Młodzieżowej Kadry Polski Muaythai PZMT. Do Zakopanego przybyło 34 zawodników z 11 klubów.

„Sesje treningowe oparte głównie na sparingach pozwoliły ścisłym kadrowiczom sprawdzić swoją aktualną dyspozycję oraz wypełniły część ich przygotowań do międzynarodowego turnieju „IFMA International Antalya Muaythai Open Cup 2023”, na który wylatujemy już 7 grudnia.

Kadra notuje dynamiczny wzrost zainteresowanych uczestnictwem w konsultacjach zawodników i klubów, co naturalnie powoduje, iż sportowy poziom rywalizacji w drużynie rośnie, dzięki czemu klaruje nam się idealny scenariusz rozwoju reprezentacji.

Przed nami kolejny sprawdzian na Tureckich ringach pod egidą IFMA, mamy coraz bardziej doświadczoną i zdeterminowaną młodzież, która świadoma swoich umiejętności oraz wkładu pracy w rozwój, coraz to śmielej poczyna sobie między linami na międzynarodowych turniejach”
– komentuje Paweł Graczykowski, Trener Kadry Narodowej PZMT.

KADRA SZKOLENIOWA:
Paweł Graczykowski – Trener Kadry PZMT
Rafał Maciaszek–  Trener Kadry PZMT