Podsumowanie Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dla juniorów, seniorów, weteranów 2023

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Otwartego Pucharu Polski Muaythai IFMA, który w miniony weekend odbył się w Tarnowie.

2014

W dniach 10-12 listopada w Tarnowie odbył się Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dla juniorów, seniorów, weteranów. Uczestniczyli w nim zawodnicy i zawodniczki reprezentujący kluby z całej Polski i zagranicy.

Organizatorem był Klub Sportowy Thai Gym Tarnów. Nad całą imprezą Patronat objął Polski Związek Muaythai. Patronat Honorowy – Akademia Tarnowska. Patronat Medialny – TEMI – Twoje Media Informacyjne. Patronat Medyczny – Centrum Zdrowia Tuchów. Wydarzenie wspierał – Piotr Górnikiewicz, Poseł na Sejm RP. Miasto Gospodarz wydarzenia – Tarnów. Partner techniczny – Storm Cloud.

Firmy wspierające:
Centrum Zdrowia Tuchów
R2G
HD z USA
Firma Reklamowa Redruk
TEMI Sport
TEMI.pl
ENERGOTEL
Zawsze po drodze
Wilmar Investments
Tigo Beds
Termo Sens
Adam Cur
Michał Barwacz

W piątek, 10 listopada zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia zawodniczek i zawodników. Po zamknięciu list ostatecznie udział w turnieju potwierdziło 116 zawodników i zawodniczek.

W sobotę i niedziele  11-12 listopada  zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, prawie 100 stoczonych walk przez dwa dni zawodów.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Podczas uroczystej Gali przyznano także specjalne wyróżnienia dla organizatora Rafała Króla, puchar został wręczony przez Prezesa Polskiego Związku Muaythai Dawida Poloka.

Dawid Polok, Prezes PZ Muaythai wraz z Marcinem Molsą, Wiceprezesem PZ Muaythai wręczyli nagrody specjalne dla najlepszej zawodniczki oraz zawodnika Polskiego Związku Muaythai w 2022 roku, a otrzymali je: Martyna Kierczyńska oraz Łukasz Radosz.

Organizator przygotował także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek Turnieju a, otrzymali je kolejno:

Najlepsza juniorka – Lilia Szymaniak, Klub Bokserski Pięściarz
Najlepszy junior – René Hrabica, ThaiBoxing Gym Zlín (Czech Republic)
Najlepsza seniorka –  Michaela Hlaváčiková, Muay Thai Olomouc (Czech Republic)
Najlepszy senior klasa A – Oleksandr Zosymov, Bulat Gym/SFC24 gym
Puchar za najlepsze Wai Khru dostał Wojciech Tomaszewski, Palestra Warszawa

Najlepszą drużyną tegorocznego Pucharu został klub Academia Gorila.
Drugie miejsce drużynowe przypadło klubowi Am Nat Kraków, a na trzecim stopniu podium uplasował się Thai Gym Tarnów.

W tym miejscu czas na podziękowania dla zawodniczek, zawodników oraz trenerów, których zaangażowanie i praca na co dzień pozwoliła nam obserwować zmagania na wysokim poziomie.

Podziękowania kierujemy również w stronę składu sędziowskiego, który czuwał nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji.

Na zakończenie dziękujemy organizatorowi tj. KS Thai Gym Tarnów za zorganizowanie Pucharu Polski Muaythai dla dla juniorów, seniorów, weteranów na najwyższym poziomie. Dziękujemy Rafałowi Królowi i wszystkim tym, którzy włożyli swoje serce, poświęcili emocje i czas w organizację zawodów.

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Muaythai dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć z Pucharu Polski znajduję się pod linkiem: tarnow.ikc.pl
Autor zdjęć: Artur Gawle – fotoreporter

Wyniki oraz drabinki do pobrania poniżej: