Historyczny moment dla naszego sportu – połączenie IFMA z WMC

W dniu 27 lipca 2019 roku w Bangkoku nastąpiło historyczne połączanie federacji IFMA oraz WMC.

736

27 lipca w stolicy Tajlandii Bangkoku została stworzona nowa historia. Nastąpiło połączenie IFMA (muaythai amatorskie) i WMC (muaythai zawodowe) w jedno ciało. Ponad 100 federacji krajowych zebrało się wspólnie aby zmienić nazwę federacji światowej IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) na IFMA (International Federation of Muaythai Associations).

Nowe logo uwzględnia stanowisko IFMA w kwestii równości płci. Poprzednie logo przedstawiało tylko męskiego sportowca. Obecne zostało zaadaptowane tak, aby uwzględnić kobietę-sportowca i pokazać zaangażowanie IFMA na rzecz promowania równości płci.

Prezydent IFMA, dr Sakchye Tapsuan, stwierdził: „Jako Taj jest dumny z uznania IFMA i ciągłego rozwoju w świecie sportu, również pracując nad zapewnieniem silnych podstaw i możliwości rozwoju sportowców”.

Sekretarz generalny IFMA, który jest również wiceprezesem GAISF, stwierdził: „W 1995 r. Były 32 federacje, które były obecne na inauguracji IFMA i WMC. Dzisiaj IFMA może się pochwalić 132 federacjami współpracującymi w celu umieszczenia sportu w służbie ludzkości ”.

Muaythai liczy już ponad 1000 lat, ale jego przyszłość tak naprawdę dopiero się rozpoczyna.