Podsumowanie Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dla dzieci i kadetów 2023

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Otwartego Pucharu Polski Muaythai IFMA, który w miniony weekend odbył się w Świebodzicach.

1508

W dniach 21-22 października  w Świebodzicach odbył się Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dla dzieci i kadetów. Uczestniczyli w nim zawodnicy i zawodniczki reprezentujący kluby z całej Polski i zagranicy.

Organizator  – Stowarzyszenie Fighter Kaczmarek Grodowski. Nad całą imprezą Patronat objęli: Burmistrz Miasta Świebodzice Pan Paweł Ozga oraz Polski Związek Muaythai. Miasto Gospodarz – Świebodzice. Partner techniczny – Storm Cloud.

Wydarzenie sportowe zostało sfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

W sobotę zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia zawodniczek i zawodników. Po zamknięciu list ostatecznie udział w turnieju potwierdziło ok. 80 zawodników i zawodniczek z 26 klubów w kategoriach: dzieci młodsze  (10-11 lat), dzieci starsze (12-13 lat), kadeci (14-15 lat).

W sobotę i niedziele zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. 

Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Organizator przygotował także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek turnieju, a otrzymali je kolejno:

Dzieci Młodsze Dziewczęta – Ida Mójta, Miko Muaythai Gym
Dzieci Młodsze Chłopcy – Hlib Koreniuk, DT Dresden
Dzieci Starsze Dziewczęta – Anastasiia Melnytska, Garuda Muay Thai Gym
Dzieci Starsze Chłopcy – Kristóf Kerékgyártó, Golden Muaythai Se (Hungary)
Kadetki – Julia Cieślak, Galvarino Łódź
Kadet – Filip Kisiel, Fight Academy Dobra
Puchar za najlepsze Wai Khru dostał  Zétény Schrick, Golden Muaythai Se (Hungary) 

Najlepszą drużyną tegorocznego Pucharu Polski został Miko Muaythai Gym. Drugie miejsce drużynowe – Żarski Klub Sportów Walki oraz Klincz Kielce, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Fight Academy Dobra.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju oraz bezpieczeństwem zawodników czuwał skład sędziowski: Robert Karpiński, Mateusz Matczak, Dariusz Kołodziej, Marek Hohenauer, Szymon Juskowiak, Honorata Kotwica, Paulina Konopińska, Laura Mikołajczyk, Emilia Krupczak.
Dziękujemy.

Składamy podziękowania dla wszystkich drużyn, zawodników i trenerów za udział w organizowanym turnieju. Dziękujemy za atmosferę i dobrą rywalizację!

Podziękowania kierujemy do obecnego na imprezie Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi, za bezustanne wsparcie, świetną atmosferę, pozytywną energię, a także do Zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego oraz Prezesa OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosława Pizuńskiego.

Otwarty Puchar Polski gościł także: Sekretarza Miasta Sabinę Cebulę, Prezesa ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomira Sprawka oraz Prezesa ZWiK Świebodzice Spółka z o.o. Grzegorza Cabanka, Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, którym bardzo dziękujemy za obecność.

Na zakończenie dziękujemy organizatorowi tj. Stowarzyszeniu Fighter Kaczmarek Grodowski za zorganizowanie Pucharu Polski Muaythai dla dzieci i kadetów na najwyższym poziomie.

Galeria zdjęć z Pucharu Polski znajduję się na oficjalnej stronie na Facebooku Polskiego Związku Muaythai.

Galeria

Wyniki oraz drabinki do pobrania poniżej: