Wytyczne Światowej Federacji odnośnie udziału w rywalizacji w formule muaythai poza strukturami IFMA

2033

Polski Związek Muaythai działa na arenie polskiej i międzynarodowej od 2012 roku, jest jedynym Związkiem Sportowym zarządzającym muaythai w Polsce.
Zajmujemy się organizacją i prowadzeniem współzawodnictwa sportowego w dyscyplinie sportu muaythai w Polsce. Reprezentujemy Polskich zawodników w międzynarodowych organizacjach sportowych, powołujemy i przygotowujemy kadrę narodową reprezentującą nasz kraj na mistrzostwach Europy, Świata oraz innych turniejach międzynarodowych. Ustanawiamy i egzekwujemy reguły współzawodnictwa w dyscyplinie sportu mauythai.

Współpracujemy i jesteśmy członkami International Federation of Muaythai Associations (IFMA) oraz European Muaythai Federation (EMF). Jesteśmy również jedynym oficjalnym przedstawicielem na Polskę World Muaythai Council (WMC – Światowa Federacja Muaythai Zawodowego).

PZ Muaythai zależy, żeby wszyscy członkowie działali wspólnie i uczciwie na rzecz polskiego muaythai, zachowując najwyższe standardy jakości, rzetelności i bezpieczeństwa.

Nasza Światowa Federacja IFMA jest w pełni uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a także współpracuje ze Światową Agencją Antydopingową (WADA).

Tylko członkowie IFMA mają możliwość uczestniczyć w międzynarodowych zawodach muaythai najwyższej rangi, między innymi w The World Games, World Combat Games, European Games.

Zgodnie z artykułem 1.3 konstytucji IFMA członkowie IFMA nie mogą współpracować z nieuznanymi federacjami.

World Boxing Council (WBC) nie podlega jurysdykcji IFMA i nie jest zgodny ze standardami Światowej Federacji Muaythai IFMA. Dlatego ważne jest, aby członkowie IFMA powstrzymali się od uczestnictwa w imprezach WBC.

Jakakolwiek forma współpracy z organizacjami działającymi poza konstytucją i regulaminem IFMA zagraża integralności polityki sportowej IFMA, a co najważniejsze, bezpieczeństwu sportowców.

Za działania niezgodne z regulaminem IFMA będzie egzekwować rygorystyczne środki, między innymi:
zawieszenie zawodnika/trenera/działacza sportowego zaangażowanego w wydarzenia pod patronatem nieuznanych federacji.

W załączniku oryginał pisma skierowanego do krajowych federacji przez Zarząd IFMA:

Statut IFMA:

Kalendarz imprez sportowych pod patronatem PZ Muaythai / IFMA:

https://pzmuaythai.pl/?page_id=584