Podsumowanie konsultacji kadry dla juniorów i seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem minionych konsultacji dla juniorów i seniorów.

293

W dniach 5-11 lipca odbyły się Konsultacje Kardy Polski Muaythai juniorów i seniorów. Miejscem konsultacji był Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Konsultacje poprowadzili trenerzy Reprezentacji Polski – Rafał Ślusarz i Marcin Tomczyk.

Trenerzy przeprowadzili 10 jednostek treningowych, podzielonych na zagadnienia techniczne – gdzie skupiono się głównie na pracy w dystansie, półdystansie, wyłapaniach i skracaniu dystansu w wejściu w klincz.

Przeprowadzono kilkanaście jednostek poświęconych treningowi motorycznemu: – mobilności siłowej w aspekcie siły w rozciągnięciu – centrum – jako umiejętność zarządzania zawodnikiem w ruchu; – stabilność ruchu jako rozwinięcie zasad kontroli środka ciężkości – podstaw atletyki jako koniecznej sprawności dla zawodników wyższego poziomu.

Ostatnie treningi poświęcono intensywnej pracy sparingowej.

Wykorzystując salę kinową, przeprowadzono szczegółową analizę walk. Wszyscy uczestnicy skorzystali również z atrakcji jakie oferował ośrodek czyli odnowy biologicznej, siłowni, basenu jak również boiska do siatkówki plażowej.

Kolejne konsultacje zaplanowano na 19-22 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, które zamkną etap przygotowań do IFMA Eindhoven Cup, który odbędzie się w Holandii w dniach 21-24.10.2021 roku.