Podsumowanie udziału naszej Reprezentacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem właśnie zakończonych Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2018 w Bangkoku.

1223

Mistrzostwa odbywały się w dniach od 2 do 10 sierpnia 2018 roku. Polskę reprezentowała 10 osobowa ekipa. Podczas Mistrzostw nasi młodzi reprezentanci walczyli ze wszystkich sił co zaowocowało 3 medalami (Laura Nowińska brąz. Igor Lekston brąz oraz Martyna Kierczyńska srebro.) oraz bardzo dobrymi startami naszej drużyny. Należy nadmienić, że 5 osób na 7 zwyciężyło swe pierwsze pojedynki, jednak ze względu na olbrzymią frekwencję (blisko 700 zawodników z całego świata) do strefy medalowej trzeba było stoczyć 2 lub więcej pojedynków.

Każdy z zawodników stoczył ciężkie i twarde pojedynki pokazując serce i dobre wyszkolenie techniczne.Wszystkim serdecznie gratulujemy bo każdy dał dobre walki !!

Miłym akcentem Mistrzostw była wizyta w Ambasadzie Polski w Tajlandii, warto również nadmienić, że Pan Ambasador wraz z małżonką kibicował nam na zawodach i był gościem podczas Ceremonii Otwarcia.

Ważnym wydarzeniem była również konferencja zorganizowana dla uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Świata w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie poruszono tematy związane ze sportowym stylem życia, wartościami w Muaythai, a także zwrócono uwagę na tzw. czystość w sporcie i edukowano na temat profilaktyki dopingu.

Gala na zakończenie Mistrzostw odbyła się w Narodowym Teatrze Tajlandii Siam Niramith, gdzie po wręczeniu nagród i podsumowaniu Mistrzostw Reprezentanci obejrzeli spektakl teatralny, który jest chlubą kultury Tajlandii i dzięki przedstawieniu mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać kulturę Tajlandii. Podczas całego wyjazdu opiekę trenerską sprawowali trener kadry dzieci i kadetów Rafał Król oraz trener kadry juniorów Rafał Simonides. Pomagali trener Maciej Domińczak i trener Piotr Jurkowski. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować całej kadrze trenerskiej za opiekę nad naszymi zawodnikami i zawodniczkami.

Cały wyjazd został z finansowany z pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz prywatnych sponsorów.