Podsumowanie udziału Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2024 dla Młodzieżowców i Seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2024 w Patras, Grecja.

379

Mistrzostwa odbywały się w dniach 31 maja – 10 czerwca 2024 roku w Patras, Grecja. Wydarzenie było transmitowane na ponad 200 kanałach telewizyjnych, w tym na Olympic Channel. Rywalizacja toczyła się na trzech ringach, gdzie ok. 600 zawodników walczyło o tytuł Mistrza Świata 2024.

Reprezentacja Polski liczyła 12 zawodników:

U23 Male Under23:
-57kg – Antoni Więczkowski
-60kg – Jakub Posłowski
– 63,5kg – Maciej Herbich
-71kg – Oskar Toporek
-75kg – Dawid Siek
-81kg – Miłosz Bogucki
+91kg -Jan Pelak

Adult Athlete Female Elite:
-54kg Roksana Dargiel
– 60kg Adriana Płachta
-63,5kg – Dominika Filec

Adult Athlete Male Elite:
-67kg Oskar Siegert
-81kg Dominik Kaciupa

Mistrzostwa Świata dla Seniorów było jednym z serii kwalifikacyjnych turniejów na The World Games 2025 w Chengdu (Chiny), w których medaliści MŚ zdobyli cenne punkty kwalifikacyjne w wyścigu rankingowym do Igrzysk.

Nasi reprezentanci walczyli ze wszystkich sił z przeciwnikami ze Światowej czołówki i przywieźli do Polski trzy medali.

Jan Pelak –  złoty medalista Mistrzostw Świata IFMA 2024 w kat. U23 +91kg

Adriana Płachta – brązowa medalistka Mistrzostw Świata IFMA 2024 w kat. Elite -60kg

Miłosz Bogucki – brązowy medalista Mistrzostw Świata IFMA 2024 w kat. U23 -81kg

Każdy z naszych reprezentantów stoczył ciężkie pojedynki.  Dziękujemy wszystkim także tym, którym tym razem medalu wywalczyć się nie udało, ale walczyli dobrze i zdobyli bezcenne doświadczenie w startach na arenie międzynarodowej.

Ważnym wydarzeniem był również “OSM Coaching Course”, organizowany przez Światową Federację Muaythai IFMA w trakcie Mistrzostw Świata, podczas którego Maciej Domińczak i Aliaksandr Kruk, trenerzy Kadry Narodowej PZMT, podnosili swoje kwalifikacje zawodowe.
Uroczyste wręczenie certyfikatów “OSM Coaching Course”  odbyło się w historycznym dla wszystkich sportowców miejscu – Starożytnej Olimpii.

Mateusz Matczak, Sędzia Polskiego Związku Muaythai brał aktywny udział w zawodach w roli sędziego punktowego i ringowego, a jednocześnie ukończył kurs sędziowski organizowany przez Światową Federację IFMA podnosząc swoje kwalifikację na arenie międzynarodowej. Serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!

Wielkie podziękowania dla Michała Drzewińskiego za profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną nad Reprezentacją Polski Muaythai.

Podczas całego wyjazdu opiekę trenerską sprawowali trenerzy kadry Maciej Domińczak i Aliaksandr Kruk. Serdecznie im dziękujemy za całodobową opiekę nad naszymi zawodnikami i zawodniczkami podczas całych Mistrzostw.

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki, Sponsorom i Kibicom za wsparcie i doping Reprezentacji Polski Muaythai!