Podsumowanie konsultacji szkoleniowej PZMT

Podsumowanie konsultacji szkoleniowej, która odbyła się w Wałczu w dniach 15-17 września 2023 roku.

762

W dniach 15-17 września 2023 roku COS OPO Wałcz odbyła się konsultacja Kadry Juniorów i Seniorów PZMT.  

Zgrupowanie miało na celu sprawdzenie formy zawodników, którzy już za dwa tygodnie będą brali udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata oraz w Pucharze Świata U23, a mianowicie juniorów: Jagody Stachaczek, Antoniego Więczkowskiego, Daniela Wąsika, Adriana Bilskiego, a także U23: Oskara Toporka.

Obecni byli również Martyna Kierczyńska i Łukasz Radosz z racji startu w World Combat Games – Światowych Igrzyskach Sportów Walki (niestety, później okazało się, że z powodu kontuzji Łukasz Radosz nie wystąpi na WCG 2023).

Zgrupowanie zaczęło w piątek wieczorem wykładem na temat przygotowania motorycznego w muaythai, a wykład ten poprowadził Łukasz Raróg. 

Kolejne dwa dni były sesje treningowe oparte głównie na sparingach.

„Całe zgrupowanie jak zwykle miało bardzo intensywny przebieg i skupialiśmy się głównie na pracy w parach, sparingach. Sporo czołowych, polskich seniorów przyjechało pomóc w przygotowaniach naszym reprezentantom i robili to znakomicie.
Jako trenerzy kadry razem z Aliaksandrem Krukiem jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu przygotowania do walki wszystkich startujących w przyszłych zawodach. Teraz pozostaje dotrwać bezpiecznie, bez żadnych kontuzji do startu i przekuć całą dotychczasową pracę na medale Mistrzostw i Pucharu Świata oraz Światowych Igrzysk Sportów Walki”
– komentuje Maciej Domińczak, Trener Kadry Narodowej PZMT.

KADRA SZKOLENIOWA:
Maciej Domińczak –  Trener Kadry PZMT
Aliaksandr Kruk – Trener Kadry PZMT