Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2018 dla juniorów i seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2018.

1264

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Kielcach podczas Fit Weekendu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski dla juniorów i seniorów.

Organizatorem była Sekcja Sportów Walki Klincz Kielce przy współpracy z Targami Kielce. Nad całą imprezą Patronat objął Polski Związek Muaythai.

Zawody rozpoczęliśmy już w piątek od godziny 17:00 przeprowadzając kontrolę medyczną i ważenie. Po zamknięciu list startowych łącznie zgłosiło się przeszło 150 zawodników i zawodniczek.

W sobotę od wczesnych godzin porannych do samego wieczora odbywały się walki eliminacyjne oraz ćwierćfinałowe. W niedzielę z kolei półfinały i na uroczystej Gali finały. Podczas tej Gali pojawiło się wielu sponsorów oraz innych ważnych oficjeli nie tylko z branży sportowej.


Wręczono także specjalne wyróżnienia od Polskiego Związku Muaythai. Pucharami wręczanymi osobiście przez prezesa Rafała Szlachtę nagrodzeni zostali:

Organizator Mistrzostw tj. Sekcja Sportów Walki Klincz Kielce

Główny sponsor imprezy firma Mazfor

Trenerzy Kadry Polski Muaythai Rafał Simonides, Maciej Skupiński, Dawid Polok, Rafał Król

Zawodnicy Oskar Siegert oraz Łukasz Radosz, którzy wywalczyli w zeszłych roku medale podczas Igrzysk Sportowych The World Games 2017 we Wrocławiu.

Najlepszą drużyną tegorocznych Mistrzostw został klub Gymnazion Sosnowiec.

Wszyscy zwycięzcy swoich kategorii wagowych poza medalami oraz dyplomami otrzymali także pamiątkowe Puchary.

Dziękujemy organizatorowi tj. Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce za zorganizowanie kolejny już raz imprezy na najwyższym poziomie, która przyciągnęła rzesze fanów naszego sportu do Kielc na tereny Targów.

Jeżeli ktoś nie miał okazji obserwować przebiegu Mistrzostw archiwalną transmisję można obejrzeć na platformie iMuaythai TV – TUTAJ

Z kolei obszerną fotogalerię zdjęć znaleźć można – TUTAJ