Thomas Bach ponownie Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Thomas Bach – dotychczasowy Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – będzie pełnił tę funkcję do 2025 roku.

185

Od września 2013 roku Thomas Bach stoi na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Swoją pierwszą ośmioletnią kadencję zakończy po Igrzyskach w Tokio, przełożonych z 2020 roku z powodu pandemii Covid-19. Zgodnie z decyzją Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, nowo wybrany Prezydent obejmie urząd i rozpocznie nową kadencję w sierpniu 2021 roku.

Przywództwo Thomasa Bacha przypada w niezwykle trudnym czasie globalnej pandemii, która sparaliżowała wiele dziedzin życia – również sport. Igrzyska w Tokio są pierwszymi w historii, które zostały przełożone. Dotychczas odwoływane były tylko w latach 1916, 1940 oraz 1944, a przyczyną były wojny światowe. Prezydent Bach to złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w drużynowym turnieju florecistów. Z wykształcenia jest prawnikiem. Podczas swojej pierwszej kadencji wielokrotnie odwiedzał Polskę.

Gratulacje wyboru przekazał również Rafał Szlachta prezes Polskiego Związku Muaythai –  „Szanowny Panie Prezydencie, w imieniu Polskiego Związku Muaythai gratuluję ponownego wyboru na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Życzę realizacji wszystkich celów i planów, zdrowia i konsolidacji świata sportu wokół wspólnych idei i wartości”.