MISTRZOSTWA EUROPY MUAYTHAI IFMA 2019 MIŃSK: CZTERY ZŁOTA DLA POLSKI, PIĄTE MIEJSCE W KWALIFIKACJI MEDALOWEJ

Podsumowanie udziału naszych zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA 2019

1603

11 listopada zakończyły się międzynarodowe zawody w amatorskim muaythai, jakimi były Mistrzostwa Europy Muaythai IFMA 2019.

Od 3 do 11 listopada cała Europa walczyła o medale w stolice Białorusi, Mińsku. Biorąc pod uwagę fakt, że białoruska kadra należy do czołówki światowego muaythai, kadra Polski szykowała się na ciężkie mistrzostwa.

Zaangażowanie, poświęcenie i ciężka praca kadry trenerskiej oraz fenomenalne walki i olbrzymie serce pozostawione w ringu przez naszych reprezentantów przyniosły wspaniałe wyniki.

Polacy zdobyli siedem medali, z czego cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe, czym zapewnili sobie piąte miejsce w kwalifikacji medalowej. Jest to najlepszy wynik od kilku lat. Możemy być dumni z Reprezentacji Polski Muaythai!

Julia Ślusarz, kategoria wagowa do 50 kg – złoto

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy tym razem medalu nie wywalczyli tj. Arkadiusz Krupa, Jakub Posłowski, Konrad Wolski i Laura Derej. Zostawiliście na ringu całe serce i zdobyliście bezcenne doświadczenie w startach na arenie międzynarodowej, które na pewno zaprocentują w kolejnych zawodach.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz sponsorów i środków prywatnych.