Podsumowanie udziału Reprezentacji Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem właśnie zakończonych Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2019 w tureckiej miejscowości Antalya.

1552

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA odbywały się w dniach od 28 września do 6 października 2019 roku w Antalyi, Turcja. Polskę reprezentowała 16-osobowa ekipa zawodników i zawodniczek.

Rywalizacja toczyła się na trzech ringach przez 10 dni. Ponad 840 zawodników i zawodniczek z 80 państw walczyli w 113 kategoriach. Przez cały czas zawodów było stoczono ponad 700 walk.

Reprezentacji Polski udało się wywalczyć 18 miejsce drużynowo na 80 uczestniczących krajów. Powróciliśmy do domu z pięcioma medalami.
Julia Krawczyńska zdobyła złoto w kategorii dzieci starsze (12-13 lat) do 50 kg.

Nikola Błąkała została srebrną medalistką Mistrzostw Świata w kategorii juniorek do 63,5 kg.

Brązowymi medalistkami zostali: Martyna Kierczyńska – juniorka, kategoria do 57 kg, Weronika Gawlik – dzieci starsze (12-13 lat), kategoria wagowa do 40 kg oraz Patrycja Wiśniewska (dzieci młodsze 10-11 lat), kategoria wagowa do 42 kg.

Każdy z zawodników stoczył ciężkie i twarde pojedynki. Dziękujemy wszystkim także tym, którym tym razem medalu wywalczyć się nie udało, ale walczyli bardzo dobrze i zdobyli bezcenne doświadczenie w startach na arenie międzynarodowej, które zaprocentuje w kolejnych zawodach.

Ważnym wydarzeniem podczas Mistrzostw była również konferencja zorganizowana dla zawodników, gdzie poruszono tematy związane ze sportowym stylem życia, a także zwrócono uwagę na tzw. czystość w sporcie i edukowano na temat profilaktyki dopingu. Reprezentanci Polskiego Związku Muaythai uczestniczyli również w akcji „Czysta plaża” zorganizowanej przez Światową Federację IFMA, sprzątając tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego.
Podczas całego wyjazdu opiekę trenerską sprawowali trenerzy kadry dzieci i kadetów Rafał Król i Dawid Polok oraz trener kadry juniorów Rafał Simonides. Asystowali trenerzy Maciej Domińczak i Aleksandr Kruk. Serdecznie im dziękujemy za całodobową opiekę nad naszymi zawodnikami i zawodniczkami podczas całych Mistrzostw.

Cały wyjazd został sfinansowany z pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środnków prywatnych i sponsorów.