Historyczny sukces Polaków podczas Uniwersyteckich Mistrzostw Świata Muaythai FISU 2018

Zapraszamy do krótkiego podsumowania naszego udziału w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata Muaythai FISU.

59

W dniach 23-29 lipca 2018 roku w Tajlandii (Pattaya) miały miejsce Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata Muaythai FISU 2018.

 


Podczas tej imprezy naszej 3 osobowej Reprezentacji w składzie Natalia Leciejewska, Oskar Siegert oraz Łukasz Radosz udało się wywalczyć dwa medale złoto oraz srebro. Mistrzem został zawodnik w kategorii -86 kg Łukasz Radosz, który nie miał sobie w tych zawodach równych. Z kolei w kategorii kobiecej zabrakło nam naprawdę niewiele. Nasza seniorka w -51 kg Natalia Leciejewska wywalczyła srebro i tytuł wicemistrzyni. Warto także dodać, że nasz zawodnik Łukasz Radosz został wyróżniony nagrodą za sportową postawę przyznaną i wręczoną przez Sekretarza Generalnego światowej federacji muaythai IFMA Pana Stephana Foxa. Łukasz Radosz to również świeżo upieczony Mistrz Świata Muaythai z Meksyku gdzie w maju wywalczył złoty krążek. Nasz wicemistrz Europy 2018 z czeskiej Pragi Oskar Siegert statujący w kategorii -63,5 kg tym razem po ciężkim pojedynku z przeciwnikiem z Kazachstanu rywalizację zakończył tuż za podium.


Są to pierwsze historyczne mistrzostwa Uniwersyteckie Muaythai organizowane przez FISU. Dlatego bardzo cieszy fakt, że udało nam się stanąć na dwóch najwyższych stopniach podium. Cały wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obszerne fotogalerie zdjęć można obejrzeć: TUTAJTUTAJTUTAJTUTAJTUTAJTUTAJTUTAJTUTAJ.

Materiały wideo z całego wyjazdu dostępne na TYM kanale oraz poniżej.