Projekt „Muaythai na Plusie – Droga do Zwycięstwa”

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym projektem, który przy współpracy z fundacją Novis+ realizuje trener Kadry Polski Muaythai dzieci i kadetów Rafał Ślusarz.

215

„Muaythai na Plusie – Droga do Zwycięstwa” to pilotażowy program Fundacji Novis Plus, realizowany przez Rafała Ślusarza trenera kadry dzieci i kadetów Polskiego Związku Muaythai. Projekt ma na celu zaszczepienie w dzieciach mających problemy w codziennym życiu, pasji do sztuki walki jaką jest Muaythai, a tym samym ukazaniem im, że postawy jakie pielęgnuje sport mają przełożenie w życiu. Chcemy, aby sport stał się ich drogą, sposobem na życie, świadomym wyborem. Sport uczy pokory, determinacji, dyscypliny, szacunku do drugi osoby, współpracy. Nie każdy zostanie mistrzem, jednak dużo ważniejsza od medali jest droga, którą przemierza każdy zawodnik. Już dziś dzieci, które biorą udział w projekcie m.in. zaprzestały palenia papierosów.

Projekt obecnie realizowany jest w Młodzieżowym Ośrodku dla Chłopców na Górce Narodowej w Krakowie, gdzie odnoszone są już pierwsze sukcesy: jak zmiana zachowania wychowanków czy też zaprzestanie nałogów. Jednemu z chłopców wróżymy również karierę sportową.

Projekt dedykowany jest dzieciom oraz młodzieży, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Często pozostawione samym sobie, bez pomysłu na przyszłość, bez nadziei, że ich życie może ulec zmianie, że mogą odnieść sukces. Często zniechęcone przez środowisko, bez autorytetów wybierają destrukcyjną drogę przestępstwa, czy też środków odurzających.

Całe przedsięwzięcie prowadzone przez trenera Rafała Ślusarza wspiera także wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w Muaythai oraz Mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, która będąc w Krakowie znalazła czas i spotkała się z młodzież wręczając swoją najnowszą książkę z autografem.

W obecnych czasach treningi sportowe są możliwe tylko dla posiadaczy licencji amatorskich. Dlatego dzięki wsparciu finansowemu Rafała Szlachty, Bogdana Rybki, Piotra Kuterby, Macieja Malskiego oraz Dawida Zięby zostały wykupione licencje dla 30 wychowanków Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Socjoterapeutycznych w Krakowie.

Obecnie Ci młodzi ludzie mogą już trenować bez przeszkód. Jednak nadal bardzo brakuje im tajskich spodenek treningowych. Dlatego jeżeli Wy lub Wasza firma chcecie zostać partnerem tego wspaniałego przedsięwzięcia to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z trenerem Rafałem Ślusarzem lub biurem naszego Związku w tej sprawie.

Więcej o projekcie przeczytać można bezpośrednio na stronie fundacji pod LINKIEM