Przeniesienie Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2020 spowodowane rozwojem pandemii Covid-19

Informacja o przeniesieniu Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2020 z powodu olbrzymiego skoku zachorowań na Covid-19 w naszym kraju.

1693

Szanowni Państwo,

Po konsultacjach z organizatorem Mistrzostw Polski, Zarządem Polskiego Związku Muaythai oraz składem Sędziowskim jesteśmy zmuszeni przesunąć Mistrzostwa Polski, które miały odbyć się podczas najbliższego weekendu.

Obecna sytuacja związana z pandemią wirusa Covid-19 (ponad 8000 przypadków odnotowanych dzisiaj w naszym kraju) tj. lawinowo rosnące zachorowania nie pozwalają nam w trosce o zdrowie i życie nas Wszystkich oraz naszych bliskich na przeprowadzenie w/w zawodów w zapowiadanym terminie. W naszej opinii organizowanie zawodów w otaczającej nas rzeczywistości byłoby delikatnie mówiąc nieodpowiedzialne. Pomimo wszelkich środków bezpieczeństwa które byśmy podjęli, nie ma sposobów, żeby skutecznie ochronić się przed zarażeniem w pozycji sędziów i zawodników przy specyfice naszego sportu. O ile cześć osób uczestniczących może zachować ostrożność, o tyle sędziowie i zawodnicy oraz obsługa będą wprost narażeni, a po odbytych zawodach ich rodziny, znajomi, współpracownicy.

Podsumowując, z uwagi na obecną trudną i nie przewidywalną sytuację epidemiologiczną w kraju organizowanie zawodów wydaje się niepotrzebnym zwiększaniem zagrożenia.