Wsparcie dla szkoły Muaythai w Bejrucie zniszczonej przez eksplozję

Zapraszamy do zapoznania się z akcją wsparcia zniszczonej przez wybuch szkoły w Bejrucie.

315

Wszystkich, którzy są w stanie pomóc zachęcamy do wsparcia zrzutki na rzecz odbudowania szkoły Muaythai zniszczonej przez wybuch w Bejrucie. Poniżej trener Szkoły Sztuk Walki Warrior Robert Karpiński szczegółowo opisuje całą akcję:

Link do zrzutki TUTAJ

Robert Karpiński: Moi drodzy. Skontaktował się ze mną mój serdeczny kolega Ks. Przemysław Szewczyk, który rok czasu spędził na Bliskim Wschodzie gdzie poznawał problemy tego regionu jak i ludzi, aby móc później im pomóc w najtrudniejszych sprawach i sytuacjach. Na pewno słyszeliście o eksplozji w porcie w Bejrucie, która miała miejsce na początku sierpnia. Obrazy niewyobrażalnego wybuchu zabierającego ludzkie życie i zdrowie, niszczącego domy i rujnującego całe dzielnice stolicy Libanu pokazywały wszystkie telewizje. Ks. Przemysław był wtedy tam osobiście i mógł zobaczyć rozmiar tej tragedii.

W chwili obecnej w mieście cały czas wiele organizacji pomaga mieszkańcom miasta, z których wielu przed zimą nie będzie w stanie bez pomocy z zewnątrz wstawić nowych okien i drzwi do swoich domów. Na miejscu pomaga między innymi Stowarzyszenie „Dom Wschodni”, które ma siedzibę w Łodzi, a którego prezesem jest właśnie mój kolega z podwórka, ks. Przemysław Szewczyk.

To on mi opowiedział, że na skutek eksplozji ucierpiał także Klub MMA „Bumblebees”, usytuowany w ormiańskiej dzielnicy Bejrutu, około 4 kilometry od portu, w którym nastąpił wybuch. Siła eksplozji wyrwała okna i drzwi w pomieszczeniu, gdzie odbywają się treningi.

Bejrucki Klub, MMA„Bumblebees” jak najszybciej, przed nadejściem jesiennych opadów deszczu, musi wstawić 4 nowe okna (koszt jednego to 450 $) oraz wymienić drzwi, które zniszczyła eksplozja (250$). W sumie potrzebują trochę, ponad 2000 $, czyli około 7600 PLN. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się im pomóc.

Klub MMA „Bumblebees” istnieje od 2015 roku. Założycielem i trenerem jest młody i utalentowany Ormianin, Jack Sepilian, który sam trenuje od ponad 16 lat Muaythai, Jujitsu i MMA. 

Zwracam się o pomoc do wszystkich uczniów, zawodników, trenerów i pasjonatów sportów i sztuk walki dla naszych kolegów i koleżanek z Bejrutu. Warto pomagać, więc znowu stańmy na wysokości zadania i pokażmy, że jesteśmy światową rodziną naszej wspólnej pasji.

Z góry dziękuję w imieniu Jacka Sepiliana i jego uczniów oraz swoim własnym i STOWARZYSZENIA „DOM WSCHODNI” na czele z KS. PRZEMKIEM.