Podsumowanie konsultacji kadry Polski dzieci i kadetów

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem konsultacji kadry Polski dzieci i kadetów, które odbyły się w dniach 31.07-2.08.2020r. w Krakowie.

366

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia odbyły się konsultacje Kadry Polski Muaythai dzieci i kadetów w kompleksie Fit Park Wodny / Hotel Swing Kraków. Była to pierwsza okazja kadry trenerskiej dzieci i kadetów na spotkanie się z zawodnikami od czasu ostatniej edycji „Lee Mini Cup 3” który odbył się tuż przed wybuchem pandemii (7 marca).

Konsultacje były prowadzone przez trenerów Reprezentacji Polski dzieci i kadetów – Dawida Poloka oraz Rafała Ślusarza. Na miejscu wspierał ich również trener Kadry Polski seniorów i juniorów – Maciej Domińczak oraz trenerzy klubowi – Aleksander Kruk i Marek Medyński. W konsultacjach wzięło udział 31 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Celem konsultacji było sprawdzenie poziomu sportowego uczestników, weryfikacja kadrowiczów jak i testowanie nowych zawodników oraz integracja. Nacisk stawiano na samodyscyplinę, przyjaźń, team spirit, a wszystko w duchu sportowej rywalizacji fair play.

Treningi podzielono tematycznie. Pierwszego dnia skupiono się na pracy rotacyjnej ciała podczas obrony, ciosów i kopnięć, drugiego dnia – na intensywnych sesjach sparingowych, podczas gdy trzeciego dnia ćwiczono przechwyty kopnięć frontalnych i kontrowanie.
Każdy dzień rozpoczynany był porannym rozruchem, który prowadził trener Polok. W tym samym czasie trener Ślusarz prowadził biegi na ok. 4-5km.

Był również czas na relaks, zabawę i odnowę biologiczną – kadrowicze skorzystali z całego wachlarza atrakcji zaoferowanego im przez Park Wodny Kraków.
Zorganizowano też wycieczkę po Starym Mieście i spacer przez Rynek Główny do Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie kadrowicze 1 sierpnia równo o godz. 17:00 mieli okazję uczcić minutą ciszy Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Chwila ta na długo pozostanie w ich pamięci dzięki wyjątkowemu miejscu, ludziom i sytuacji w jakiej przyszło im ją przeżywać.

Trenerzy Kadry wyrazili swoje duże zadowolenie z tak licznego grona uczestników oraz z reprezentowanego przez nich poziom – zawodnicy brali udział w wszystkich treningach z pełnym zaangażowaniem. Zarówno trenerzy kadry jak i klubowi otrzymali spory materiał wiedzy na temat zawodników, co zaowocuje podczas pierwszych możliwych startów.