Podsumowanie konsultacji kadry Polski juniorów i seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem konsultacji kadry Polski juniorów i seniorów, które odbyły się w dniach 17-19 lipca 2020 roku w COS Zakopane.

868

W dniach 17-19.07.2020r. odbyły się w pierwsze w tym roku konsultacje kadry Polski juniorów i seniorów w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopane. Konsultacje były już planowane na marzec, niestety z powodu wybuchu pandemii COVID-19 termin został przesunięty. Ten miniony weekend był pierwszą okazją na spotkanie w liczniejszym gronie na wspólnym treningu od początku tego roku.

Konsultacje były prowadzone przez trenerów kadry Polski juniorów i seniorów: Marcina Tomczyka, Rafała Króla oraz Macieja Domińczaka. W ramach konsultacji treningi  prowadził również trener kadry Polski dzieci i kadetów, Dawid Polok.

Podczas pobytu trenerzy kadry głównie skupili się na oszacowaniu postępów zawodników w Muaythai, jakich dokonali podczas pandemii, gdy treningi z ich trenerami były mocno ograniczone lub wręcz niemożliwe do przeprowadzenia.

Z tego też powodu podczas konsultacji bardzo duży nacisk był położony na sparingi – odbyło się bardzo dużo zadań sparingowych, gdzie jeden z treningów obejmował wyłącznie klinczowanie. Przed każdym treningiem zawodnicy spędzali kilkanaście minut na ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz gimnastycznych.

Trenerzy kadry byli bardzo zadowoleni z zaprezentowanego poziomu zawodników. Podczas konsultacji było widoczne, że pomimo pandemii i samoizolacji zawodnicy nie zaprzestali treningów i wykazali zdyscyplinowanie i energię do podtrzymywania i szlifowania swoich umiejętności w Muaythai. Trenowali pod okiem trenerów z ich klubów, którzy również maksymalnie wykorzystali ten trudny tegoroczny okres czasu do dalszego prowadzenia i trenowania własnych zawodników.

Nie zabrakło również czasu na rozluźnienie i odnowę biologiczną. Podczas konsultacji trenerzy oraz kadrowicze zorganizowali dla siebie turniej siatkówki, spędzili czas na basenie oraz w saunie.

Wszyscy uczestnicy konsultacji okazali duży entuzjazm oraz zaangażowanie w treningach i innych zajęciach. Była to pierwsza, od dłuższego czasu, okazja w tym roku do spotkania w gronie innych kadrowiczów, dzięki czemu uczestnicy zyskali nowe siły i chęci do kontynuowania własnych treningów i rozwijania swojej pasji do Muaythai.