Niclas Nilsson jako nowy prezydent Szwedzkiego Związku Muaythai

Informacja o wyborze nowego prezydenta Szwedzkiego Związku Muaythai.

257

W tym tygodniu Niclas Nilsson, instruktor Muaythai oraz członek Szwedzkiego Związku Muaythai, został wybrany na prezydenta tego Związku.

Kariera zawodnicza Nilssona rozpoczęła się w 1999 roku w klubie sportowym Muaythai w Malmo, w którym trenował przez całą swoją karierę sportową.  W tym też klubie uczył nowych zawodników jako instruktor, co dało mu możliwość udzielania się w Szwedzkim Związku Muaythai.

W wywiadzie prasowym odnośnie wyboru jego na prezydenta Związku, Nilsson powiedział: „Moje zainteresowanie w pracy na rzecz IFMA zaczęła rosnąć po kilku międzynarodowych mistrzostwach organizowanych przez nią, w których brałem udział jako trener. W związku z tym, gdy przedstawiciel Szwedzkiego Związku Muaythai zapytał się mnie, czy jestem zainteresowany prezydenturą w tym Związku, bez wahania temu przytaknąłem.”

„Moim głównym celem jako nowy prezydent Szwedzkiego Związku Muaythai jest dalsze szerzenie zainteresowania tym sportem w Szwecji, aby przyciągnąć jeszcze więcej osób do jego uprawiania. Dodatkowo, bardzo mi zależy na stworzeniu silnego zespołu Szwedzkiego Muaythai, który będzie reprezentować Szwecję na międzynarodowych mistrzostwach.”

Życzymy Nilssonowi samych sukcesów oraz powodzenia jako Prezydent Związku.

 

Źródło: Europejska Federacja Muaythai