Czwarte Szkolenia Akademii Zarządzania Sportem

Dzisiejszego dnia odbyły się czwarte szkolenia z Akademii Zarządzania Sportem, pt. "Zarządzanie projektami w sporcie. Nowe technologie w sporcie."

120

Dzisiejszego dnia, 3.06.2020r., Akademia Zarządzania Sportem zorganizowała kolejne szkolenia dla Związków Sportowych – tym razem tematyką szkoleń było zarządzanie projektami w sporcie oraz nowe technologie w sporcie.

Szkolenia zostały podzielone na dwie części – pierwsza część, o nowych technologiach w sporcie, była prowadzona przez pana Karola Flazińskiego – założyciela inicjatywy SportsTech Poland, której celem jest modernizowanie branży sportowej o nowe technologie. Flaziński prowadzi również podcast pt. „O technologiach w sporcie”, oraz jest wykładowcą w SGH w Warszawie, prowadząc zajęcia z „Technologii Informacyjnych w Sporcie” na studiach podyplomowych kierunku „Marketing Sportu”.

Podczas części szkoleń prowadzonych przez Flazińskiego uczestnicy mieli możliwość lepszego zrozumienia sytuacji pandemicznej oraz jej wpływu na branżę sportową. Zostały przedstawione mechanizmy oraz technologie, które w tym czasie mogą okazać się pomocne (transmisje live, wykorzystanie programów konferencyjnych, m.in. „ZOOM”, opracowywanie nowych produktów czy nowych modeli biznesowych w sytuacji, gdzie rdzeń oferty nie może być świadczony zawodnikowi) oraz rekomendacje dotyczące cyfryzacji branży sportowej (sposoby digitalizacji oraz wyznaczenie priorytetów w samej branży sportowej, które tej digitalizacji wymagają).

Druga część szkoleń, pt. „Projekty badawcze w sporcie”, była prowadzona przez pana doktora Piotra Żmijewskiego – doświadczonego naukowca, fizjologa oraz konsultanta w zakresie wdrażania osiągnięć nauki do praktyki sportowej. Grał kluczową rolę w szkoleniach zawodników kadry narodowej przygotowujących się do igrzysk olimpijskich w obszarze naukowo-badawczym, a w Instytucie Sportu – PIB kierował ponad 15 projektami badawczo-rozwojowymi.

Pan doktor Żmijewski przedstawił podczas szkoleń różne technologie oraz sposoby badawcze, których celem jest zwiększenie efektywności treningu oraz maksymalizacji zdolności wysiłkowej zawodników. Przedstawił przykłady takich badań, łącznie z technologią w nich wykorzystywaną, które były prowadzone między innymi wśród zawodników piłki nożnej, skoków narciarskich czy pływania.

Obie części szkoleń były przygotowane w sposób interesujący dla uczestników, oferując im wiedzę w zakresie technologii wykorzystywanej w sporcie oraz efektywnego sposobu wykorzystywania tej technologii.

Kolejne szkolenia prowadzone przez Akademię Zarządzania Sportem są planowane na za dwa tygodnie, 17.06.2020r.

Wszystkie dotychczasowe szkolenia mogą Państwo pobrać na stronie Akademii Zarządzania Sportem, dostępnej tutaj.