Gwiazdy Muaythai przeciwko kryzysowi COVID-19 w Bangkoku

Gwiazdy „One Championship Thailand” dołączyły do walki z COVID-19 w Bangkoku, rozdając żywność rodzinom z biednych okolic w mieście.

174

Shannon „OneShin” Wiratchai, Rodlek Jaotalaytong oraz Petchboonchu zjawili się w świątyni Phai Ngern w dystrykcie Bang Kho Laem, gdzie wspólnie rozdawali żywność, przedmioty codziennego użytku oraz wsparcie finansowe 800 rodzinom z okolicy. Wszyscy trzej zawodnicy trenują w lokalnym klubie PK Saenchai Muaythai Gym, który jest jednym z organizatorów inicjatywy „May 10 ONE Care” –jest to inicjatywa stworzona przez prezydenta ONE Championship Thailand, Jitinata Asdamongkola.

-Wspólnie z „ONE Championship” z wielką chęcią wspomagamy lokalną społeczność jak tylko możemy. Staramy się też naprawić zły wizerunek, jaki wykreował boks podczas kryzysu, mówi Jitinat. W wypowiedzi odnosi się do marcowych zawodów boksu tajskiego na stadionie Lumpini, które stały się ogniskiem zakażeń.

W Świątyni występowali również inni reprezentanci klubu, również angażując się w pomoc okolicznym rodzinom – w tym „Khun Game” Theodsak.

-Tak jak Świątynia Phai Ngern, klub PK Saenchai Muaythai Gym jest sercem tej społeczności, mówi Theodsak. Lokalni mieszkańcy przychodzą do klubu by poznać i porozmawiać z bokserami podczas treningów. Śledzą sportowe poczyniania ulubionych bokserów, a niektórzy wysyłają swoje dzieci na naukę boksu tajskiego w naszym klubie. Jeżeli klub dowiaduje się, że społeczność jest w potrzebie, zawsze jest gotowy wyciągnąć w ich kierunku pomocną dłoń.

Wiratchai, pionier Tajskich mieszanych sztuk walki oraz gwiazda boksu wagi piórkowej w ONE Championship, również z chęcią podjął się inicjatywy – szczególnie, gdy dotyczyło to miejsca tak bliskiego jego sercu.

-To jest społeczność, w której się wychowałem. Po raz pierwszy zostałem wyświęcony na mnicha w tej świątyni, przyznał Wiratchai.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia brali również udział w rozdawaniu okolicznym mieszkańcom maseczek i płynów do dezynfekcji rąk. Przy wejściu ustawione były stacje do pomiaru temperatury wchodzących mieszkańców, w celu ograniczenia szerzenia się choroby COVID-19.

Inicjatywa okazała się sukcesem, a ONE Championship ogłosił, że to był tylko początek wysiłków zmierzających do przeciwdziałania skutkom pandemii.

Cytując Jitinata: „To tylko pierwszy krok projektu. Jest jeszcze wiele inicjatyw, które ONE w tej chwili planuje wspólnie z partnerami, mające na celu rozruszanie sportów sztuk walki po kryzysie oraz wspieranie rozwoju powiązanych biznesów i co za tym idzie, narodowej gospodarki.”

Źródło: nationalthailand.com