Od 18.05.2020r. Rusza III Etap Odmrażania Sportu

Informacje o nowych obostrzeniach dotyczących uprawiania sportów wyczynowych.

579

Aktualizacja na dzień 15.05.2020r. – po rozmowie z przedstawicielem w Ministerstwie Sportu, Polski Związek Muaythai otrzymał informację, że szczegóły na temat nowych ograniczeń oraz ich wpływu na sport Muaythai i inne sporty walki zostaną podane w poniedziałek dnia 18.05.2020r. Do momentu otrzymania szczegółów prosimy o cierpliwość oraz o trzymanie się obowiązujących zasad ochrony bezpieczeństwa.

Aktualizacja na dzień 18.05.2020r. – według szczegółowych informacji uzyskanych dnia dzisiejszego, sale klubów sportów walki również wliczają się do sal możliwych do użytkowania. Ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu podczas ćwiczeń oraz trzymanie się ograniczeń występujących na daną powierzchnię sali lub hali.


W dniu dzisiejszym Ministerstwo Sportu ogłosiło nowy etap odmrażania sportu, który rozpocznie się dnia 18.05.2020r. Prosimy o zapoznanie się z nowymi obostrzeniami, które dotyczą sportów wyczynowych.

 1. Ponowne otwarcie niektórych sal oraz hal sportowych. W salach i halach od 18.05.2020r. będzie istniała możliwość trenowania pod warunkiem dostosowania się do limitu osób na daną powierzchnię sali lub hali:
  • Do 300 m2 – 12 trenujących + trener (łącznie grupa 13-osobowa)
  • 301-800m2 – 16 trenujących + 2 trenerów (łącznie grupa 18-osobowa)
  • 801-1000m2 – 24 trenujących + 2 trenerów (łącznie grupa 26-osobowa)
  • Powyżej 1000m2 – 32 trenujących + 3 trenerów (łącznie grupa 35-osobowa)
 2. Otwarciu podlegają wszystkie hale oraz sale sportowe, nie będące salami fitness lub siłowniami. Jeżeli na sali występuje sprzęt do siłowni bądź do ćwiczeń fitness i nie jest możliwe jego usunięcie z sali/ustawienie przy ścianie, jest szansa, że będzie uznana jako sala fitness lub siłownia. Korzystanie z takiej sali (nawet w wypadku braku wykonywania ćwiczeń na sprzęcie) może się odbywać tylko na własną odpowiedzialność.
 3. W salach oraz halach sportowych będą obowiązywały dodatkowe zasady:
  • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.
  • Zasady dystansu społecznego (zachowanie odległości 2m między ćwiczącymi) również obowiązują ćwiczących na sali lub hali sportowej.
 4. Zwiększony limit osób korzystających z obiektów sportowych o charakterze otwartym:
  • Od 18.05.2020r. na stadionach sportowych oraz boiskach o charakterze otwartym i półotwartym będzie istniała możliwość wspólnego przebywania 14 trenujących i 2 trenerów (łącznie 16-osobowa grupa).
  • Na boiskach piłkarskich pełnowymiarowych jednocześnie będzie mogło przebywać 22 trenujących i  4 trenerów (łącznie 26-osobowa grupa). Istnieje możliwość podzielenia takiego pełnowymiarowego boiska na dwie części o ile między częściami zachowana jest przynajmniej 5-metrowa strefa buforująca. Wówczas na każdej z połówek może korzystać po 16 osób i 3 trenerów (łącznie 19-osobowa grupa).
  • Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Zarazem nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).
 5. Planowane otwarcie kolejnych Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. Jak dotąd istniała możliwość trenowania w COS-OPO w Spale i w Wałczu. Dodatkowo zostaną otwarte COS-OPO w Cetniewie, Szczyrku i Zakopanem.

Szczegółowe informacje o dodatkowych zasadach zostaną dodane do artykułu najpóźniej do końca tego tygodnia. Wszystkie aktualne informacje dotyczące zasad uprawiania sportu mogą Państwo znaleźć na stronie Ministerstwa Sportu.

W wypadku pytań dotyczących nowych zasad oraz obowiązków prosimy o kontakt za pośrednictwem naszej strony lub mediów społecznościowych PZ Muaythai (Facebook, Twitter, Instagram).

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. +48 606 119 150, mail: biuro@muaythai.pl