Perspektywa Zawodnika na Tle Polityki Antydopingowej

Pierwszy z cyklu pięciu planowanych webinarów poświęconych sprawie antydopingowej organizowanych przez ITA odbył się 5 maja 2020r.

137

Dnia 5 Maja 2020r. (Wtorek) członkowie Naszej Światowej Organizacji IFMA zostali zaproszeni do udziału w webinarze organizowanym przez ITA (International Testing Agency, czyli Międzynarodowa Agencja Testowania). Webinar o tytule „Perspektywa Zawodnika na Tle Polityki Antydopingowej” (The Anti-Doping Landscape and Athlete Perspective) miał na celu przybliżenie i wyjaśnienie zawodnikom oraz trenerom kompleksowego systemu antydopingowego, łącznie z przedstawieniem kluczowych osób, które są za niego odpowiedzialne.

Webinar ten jest pierwszym z pięciu, które są planowane przez ITA. Te wirtualne seminaria zostały stworzone aby edukować w dziedzinie antydopingowej zawodników wszelkich dyscyplin sportowych i ich trenerów. Szczególnie teraz, gdy z powodu pandemii cały świat zwolnił, znalazł się czas zarówno po stronie organizatorów jak i po stronie słuchaczy do przeprowadzenia takich ważnych spotkań.

Nasza Światowa Organizacja IFMA wyznaje politykę zerowej tolerancji względem wykroczeń dopingowych. Bazując na pojęciu „Fair Play”, któremu IFMA jest wierna, rozumie, że sprawy ochrony zdrowia oraz czystości dopingowej zawodników jest ważna. Dlatego też przedstawiciele IFMA wysłali informację o tym planowanym webinarze do wszystkich Związków członkowskich, zachęcając je do udziału.

W spotkaniu z 5 maja brało udział około 700 uczestników, w tym wielu z nich pochodzących właśnie z IFMA – łącznie z przedstawicielami z naszego Polskiego Związku Muaythai. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z poziomu ich prowadzenia oraz informacji, jakie zostały przekazane.

Dla wszystkich zainteresowanych osób, które nie mogły brać udziału w webinarze, dostęp do tego nagranego wydarzenia znajduje się tutaj.

Źródło: muaythai.sport