Pierwsze w Polsce zawody muaythai online – zaproszenie

Poniżej podstawowe informacje dotyczące pierwszych w Polsce i prawdopodobnie też na Świecie zawodów muaythai odbywających się online.

1347

W związku z większym niż spodziewanym zainteresowaniem e-zawodami, termin zawodów został przełożony na 30.05.2020r. (sobota).  Dziękujemy za cierpliwość oraz zrozumienie. Zapraszamy Państwa na e-zawody w nowym terminie 30 maja 2020 roku.


Nawiązując do obecnej sytuacji związanej z dynamicznym rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju i na Świecie, a co za tym idzie praktycznie całkowitym wstrzymaniem rywalizacji sportowej na szczeblu krajowym i międzynarodowym Zarząd Polskiego Związku Muaythai postanowił wyjść naprzeciw wszystkim naszym najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom proponując zupełnie nowatorski sposób przeprowadzenia rywalizacji sportowej w postaci e-zawodów.

Pierwszą edycję tej rywalizacji pragniemy przeprowadzić w dniu 16 maja 2020 roku.

E-Zawody Muaythai – Edycja I – dla dzieci, dzieci starszych, kadetów i juniorów 16.05.2020 r.

UWAGA: W I edycji mogą brać udział wszyscy zawodnicy i zawodniczki zarówno z klubów zrzeszonych, niezrzeszonych jak też osoby nie trenujące w żadnym klubie, a chcące spróbować swoich sił w poniższych kunkurencjach. Na tej edycji nie jest również wymagane posiadanie licencji zawodniczej z uwagi na testowy charakter całego przedsięwzięcia.

 1. Organizatorzy i Partnerzy
  Polski Związek Muaythai
 2. Termin:
  16 maja 2020 r.

10:00-10:15 – sprawdzanie i potwierdzanie listy zgłoszonych zawodników/czek
10:20-10.40 – losowanie kolejności
11.00 – rozpoczęcie zawodów

 1. Miejsce:

Cała Polska

 1. Zgłoszenia:

Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 5 maja (wtorek) do 14 maja (czwartek) 2020 roku do godziny 22:00.

Zainteresowane startem kluby prosimy o rejestracje oraz wniesienie opłat na e-zawody tylko i wyłącznie online przez internetowy system IMUAYTHAI https://panel.imuaythai.org/ (nazwa zawodów w systemie: „E-Zawody Muaythai – Edycja I”).

Prosimy również o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na e-mail biuro@muaythai.pl, podając w mailu informacje według poniższego schematu:

Imię i nazwisko, klub, kategoria wiekowa (oraz data urodzenia), konkurencje w jakich zawodnik/zawodniczka będzie startował/startowała

 1. Jan Kowalski, Nazwa Klubu, junior, 01.01.2004, wai kru i kick pads.

UWAGA ! PODANIE WSZYSTKICH DANYCH JEST OBOWIĄZKOWE!

 1. Informacje:
  zawodnik/zawodniczka musi posiadać – dostęp do internetu oraz kamerki i mikrofonu (może być smartfon) umożliwiającej przesyłanie dźwięku i obrazu pozostałym uczestnikom, osoba biorąca udział powinna być również widoczna w całości w odległości nie dalszej niż 5 metrów od kamery,

zawodnik/zawodniczka musi posiadać – otwarty w przeglądarce na komputerze laptopie lub zainstalowany na smartfonie z Androidem lub IOS program ZOOM (Polski Związek Muaythai prześle do wszystkich zgłoszonych odpowiedni link wraz z hasłem do wzięcia udziału w e-zawodach),

–  udział w konkurencji Wai Khru zobowiązuje zawodnika/zawodniczkę do ubioru w spodenki muaythai, koszulkę na ramiączkach (kolory dowolne), bandaże bokserskie, mongkom i prajaty (jeżeli ktoś nie posiada prajatów i mongkomu – może je wykonać samemu w warunkach domowych), opcjonalnie rękawice (Wai Khru można wykonać w rękawicach lub tylko w bandażach);

– udział w konkurencji Kick Pads zobowiązuje zawodnika/zawodniczkę do ubioru w spodenki muaythai, koszulkę na ramiączkach (kolory dowolne), bandaże bokserskie i opcjonalnie rękawice (startować można w rękawicach lub tylko w bandażach) oraz tarcz do kopnięć (w przypadku braku tarcz może je zstąpić np. poduszka);

– udział w konkurencji Walka z cieniem zobowiązuje zawodnika/zawodniczkę do ubioru w spodenki muaythai, koszulkę na ramiączkach (kolory dowolne), bandaże bokserskie i opcjonalnie rękawice (startować można w rękawicach lub tylko w bandażach);

KATEGORIE WIEKOWE:

Dzieci 10-11 lat: Osobno chłopcy i dziewczęta

Dzieci starsze 12-13 lat: Osobno chłopcy i dziewczęta

Kadeci 14-15 lat: Osobno chłopcy i dziewczęta

Juniorzy 16-17 lat: Osobno chłopcy i dziewczęta

Konkurencje i ich zasady:

– wai khru – czas pojedynczej konkurencji ograniczony jest do 2 minut. Zawodnicy/zawodniczki oceniani są prze 3 do 5 Sędziów. Zakres przyznanych punktów przez Sędziów Punktowych mieści się w przedziale: 9,00-10,00. Do oceny występu brane są pod uwagę cztery kryteria, a możliwe do zdobycia punkty za każde z nich są następujące: 0,4 punktu maksymalnie za jakość, perfekcyjne wykonanie, włączenie do występu podstawowych, najbardziej charakterystycznych technik, umiejętności Wai Kru. 0,2 punktu maksymalnie za siłę , zdecydowanie i koordynację. 0,2 punktu maksimum za włączenie do występu niezwykłych w tym bardzo trudnych technik. 0,2 punktu maksymalnie za strój. Decyzja o wyborze zwycięzcy podejmowana jest na podstawie kart punktowych. Dwa skrajne wyniki sędziów są odrzucane, średnia arytmetyczna obliczona z pozostałych kart punktowych wskazuje właściwą ocenę występu.

– kick pads – w czasie 1 minuty liczymy ilość kopnięć (middle kick) na tarczę. Wygrywa osoba z ich największą ilością. W trakcie trwania konkurencji zawodnik/zawodniczka może zmieniać nogę którą wykonuje middle kicki. W przypadku remisu w ilości kopnięć następuje 30 sekundowa dogrywka. Osoba trzymająca tarcze zawodnika/zawodniczki może być zgodnie z wytycznymi ministerialnymi i obecną sytuacją epidemiczną wyłącznie z tego samego gospodarstwa domowego.

– walka z cieniem – czas konkurencji ograniczony jest do 1 minuty. Zawodnicy/zawodniczki oceniani są prze 3 do 5 Sędziów. Do oceny występu brane są pod uwagę następujące kryteria: perfekcyjne wykonanie, włączenie do występu podstawowych, najbardziej charakterystycznych technik, zdecydowanie i koordynacja, włączenie do występu niezwykłych w tym bardzo trudnych technik oraz stój zawodnika/zawodniczki.

 1. Opłata startowa:

10 zł – Wai Khru

10 zł – Kick Pads

10 zł – Walka z cieniem

Płatności tylko poprzez system iMuaythai https://panel.imuaythai.org/

7. Dodatkowe informacje:

Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe e-dyplomy (w formie elektronicznej).

Zawody dla widzów będą transmitowane również na platformie YouTube na kanale iMuaythai TV (link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCQ1JMdtqOqXtRd8rrtomITA)