The World Games 2022 – Pytania i Odpowiedzi (Q&A)

Ten artykuł ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania związane z przesunięciem TWG (The World Games, Igrzyska Sportów Nieolimpijskich) z roku 2021 na rok 2022. Informacje te będą aktualizowane równolegle z rozwijającą się sytuacją.

211

Dane na dzień 23 kwietnia 2020 roku:

Kiedy odbędą się kolejne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich?

Kolejne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbędą się 7-17 lipca 2022 roku w Birmingham, USA.

 Co spowodowało przesunięcie?

Przesunięcie TWG było związane z zmianą terminu Igrzysk Olimpijskich. Nowe daty Igrzysk nakładały się z datami odbycia się TWG w 2021 roku. Przesunięcie Igrzysk Olimpijskich zostało spowodowane  dynamicznie rozwijającą się pandemią COVID-19.

Łańcuch wydarzeń prowadzący do przesunięcia został już opisany wcześniej przez Prezydenta oraz CEO IWGA. Można przeczytać informację na ten temat tutaj.

Czy w przeszłości Igrzyska były już przesuwane lub odwołane?

Nie. Raz w 1997 roku Igrzyska Sportów Nieolimpijskich miały się odbyć w Południowej Afryce, lecz musiały zostać przeniesione do Lahti w Finlandii.

Czy nowy termin Igrzysk wpływa na TWG 2025 w Chengdu?

Nie. Termin TWG 2025 w Chengdu, Chinach pozostanie bez zmian. IWGA przedyskutowała już kwestię przedziału czasowego na prace przygotowawcze w Chengdu. Ten termin nie wymaga zmiany.

Czy program sportów będzie taki sam w 2022 roku jaki byłby w 2021?

Tak.

Jakie będzie dziedzictwo Państwa zdaniem dla mieszkańców Birmingham w Alabamie w nawiązaniu do TWG teraz, kiedy zostały te Igrzyska przełożone?

Uprawianie sportów to jedne z najbardziej jednoczących aktywności na świecie. Dlatego też cieszymy się, że The World Games w Birmingham – będąc pierwszą, dużą, międzynarodową imprezą sportową w Ameryce po globalnej pandemii – będą reprezentowały wielkie ponowne spotkanie się fanów różnorodnych sportów.

Czy muszą zajść zmiany organizacyjne do TWG 2021 po ich przesunięciu na rok 2022?

Na wszystkie pytanie logistyczne związane z organizacją Igrzysk, miejsc ich odbycia się, noclegów itp. Zostaną udzielone odpowiedzi. Wszyscy nasi partnerzy są świadomi przesunięcia i są gotowi oraz chętni do pomocy w dostosowaniu kontraktów na rok 2022.

Czy Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) wspiera odroczenie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich oraz ich organizację w 2022 roku zamiast w 2021?

IWGA jest w stałym, ciągłym kontakcie z wysoko postawionymi urzędnikami MKOl podczas tego procesu. MKOl zapewniło nas, że są gotowi udzielić wsparcie w celu jak najpłynniejszego przesunięcia Igrzysk na rok 2022. Nie było to dla nas zaskoczeniem, wiemy, że możemy zawsze liczyć na wsparcie MKOl, nie tylko w tak trudnym okresie.

Jak zamierzają Państwo przeprowadzić proces kwalifikacji do tych Igrzysk?

Większość z 27 Międzynarodowych Federacji partycypujących w Igrzyskach zostało zmuszonych do odwołania ich zawodów kwalifikacyjnych w tym roku. Skutkiem tego przesunęliśmy końcowy termin kwalifikacji o jeden rok do 31 stycznia 2022, a rejestracja będzie możliwa do 31 Marca 2022. Sposób przeprowadzenia kwalifikacji do Igrzysk jest zależny od poszczególnych Światowych Federacji.

Jak zamierzają Państwo rozwiązać problem nakładania się harmonogramów Mistrzostw  Światowych oraz innych zawodów w celu umożliwienia odbycia się Igrzysk Sportów Nieolimpijskich?

IWGA była i będzie dalej w ścisłym kontakcie z Międzynarodowymi Federacjami w celu uzyskania informacji o tym, jak przesunięcie Igrzysk wpłynie na ich własne kalendarze imprez sportowych. Wszystkie Międzynarodowe Federacje, które będą brać udział w Igrzyskach wsparły decyzję przesunięcia.

Jak sponsorzy, partnerzy oraz nadawcy transmisji zareagowali na to ogłoszenie?

Nasi partnerzy wykazali się dużym wsparciem do tej decyzji i razem z nimi byliśmy w stanie dostosować się do nowych, akceptowalnych dla wszystkich terminów odbycia się Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Chcielibyśmy im podziękować za ciągłą współpracę i jesteśmy gotowi na dalszą współpracę aby mieć pewność, że The World Games będą niesamowitym przeżyciem dla wszystkich.

Jak Międzynarodowe Federacje zareagowały na to ogłoszenie?

Międzynarodowe Federacje wykazały się niezwykłym wsparciem na ogłoszenie i głośno to wsparcie wyraziły, angażując się w przyczynianie się do sukcesu World Games w 2022 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Ilu jest zawodników, którzy będą występować zarówno na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich?

Niektóre z członkowskich federacji mają zawodników, którzy będą występować zarówno w Tokyo w 2021 roku jak i na World Games w Birmingham, USA, w 2022 roku.


Igrzyska Sportów Nieolimpijskich to impreza wielu dziedzin sportowych odbywająca się co cztery lata i jest organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie World Games pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 11 edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich odbędzie się w Birmingham, Alabama, USA, 7-17 lipca 2022. 3600 zawodników z ponad 30 dziedzin sportowych oraz 100 krajów będzie brać udział w Igrzyskach.

Źródło: theworldgames.org