Zawodniczka USMF i projektanka mody walczy z COVID-19 przez wykorzystanie spodenek Muaythai

Od spodenek Muaythai do maseczek przeciwko COVID-19, Jessica Ng wypełnia jej społeczny obowiązek poprzez tworzenie środków ochrony dla sztabu medycznego.

265

Rodzina IFMA zawsze była zachęcana do prezentowania podstawowych wartości Muaythai w aktach społecznej odpowiedzialności. W tym świetle z dumą i szacunkiem IFMA obserwuje Jessicę Ng, zawodniczkę Muaythai z Amerykańskiego Związku Muaythai. Będąc projektantką mody, ta mieszkanka Nowego Jorku, szyje maseczki dla pracowników sklepów oraz szpitali w celu zapewnienia im ochrony w czasie, gdy występują braki podstawowych środków bezpieczeństwa. Jessica dowiedziała się, że sztab medyczny z powodu braków był zmuszany do ponownego wykorzystywania jednorazowych maseczek. Wtedy zdecydowała, że zacznie szyć maseczki aby poprawić warunki bezpieczeństwa, w jakich musieli pracować.

-Przyjaciółka mojej mamy jest pielęgniarką pracującą w szpitalu. Inna przyjaciółka, również pielęgniarka, też pracuje w szpitalu, lecz w innej placówce. Obie musiały korzystać z tej samej maseczki N95 przez tydzień. W celu zwiększenia ich wydajności, nakładały domowej roboty maseczki na maseczki N95.

Czując, że musi coś zrobić, Jessica zaczęła szyć maseczki dla sztabu medycznego. Wieść o jej działaniach szybko się rozniosła, doprowadzając do wzrostu popytu na jej produkty, wskutek czego Jessice zaczał doskwierać brak surowca. Przeszukując swoją garderobę w celu znalezienia czegoś właściwego, z czego możnaby szyć maseczki, znalazła coś, co żadnemu zawodnikowi Muaythai nie jest obce: wiele sztuk starych spodenek Muaythai z ostatnich dziesięciu lat swojego treningu.

-Bazując na moim doświadczeniu w projektowaniu mody wiedziałam, że spodenki Muaythai są szyte z tkaniny tunelowej. Rozcięłam duży rozmiar spodenek i z tego materiału byłam w stanie uszyć 20 maseczek! – mówi Jessica.

Jessica dzieli się radami oraz wskazówkami na swoim Instagramowym koncie z jakich innych źródeł można pozyskać tkaninę tunelową do produkcji maseczek.

Komitet Muaythai NYC wspiera jej inicjatywę poprzez zachęcanie innych zawodników przeznaczania lekko zużytych spodenek i koszulek Muaythai na ten cel.

Dr. Sakchye Tapsuwan, Prezydent IFMA, słysząc o poczynianiach Jessici skomentował: „Byłem niezwykle dumny z Jessici gdy usłyszałem, co robi w celu wspomagania walki z COVID-19. Mam takie przeświadczenie, że wywodzenie się z naszej rodziny Muaythai miało coś wspólnego z kształtowaniem tego silnego poczucia społecznej odpowiedzialności, szacunku do innych ludzi oraz humanitaryzmu. Jessica, jesteś zaiste symbolem Olimpijskiego Człowieczeństwa w akcji. Rodzina IFMA dziękuje Tobie za wszystko, co robisz.”

Źródło: muaythai.sport