#MuaythaiConnects 2020: Konkurs aktywności fizycznej i społecznej

Nasza Światowa Organizacja IFMA oraz UTS (United Through Sports) wspólnie zapraszają wszystkich do udziału w konkursie wspierającym aktywność fizyczną oraz społeczną.

457

Wszyscy zostaliśmy dotknięci przez pandemię. Wiemy, że SARS-COV-2 nie zważa na granice, religie czy narodowości. Wiele osób straciło bliskich, inni zetknęli się z wirusem i teraz żyją w kwarantannie – a wszyscy zmuszeni jesteśmy żyć w warunkach ograniczonej swobody. Jakkolwiek w tych ciężkich czasach pandemia wpływa zachęcająco na różne społeczności na całym świecie do dokonywania pozytywnych, odmieniających życie zmian.

Świat taki, jaki znamy, z oczywistych względów jest głównie zwrócony ku zwalczaniu pandemii COVID-19, która wywróciła do góry nogami nasze życie. Sport nie jest wyjątkiem. Podjęte działania mające na celu ograniczenie roznoszenia wirusa wpłynęły na życie sportowe, co odbiło się na zawodnikach, widzach i mediach. Światowe imprezy, od najmniejszych po największe, zostały przełożone lub odwołane – wliczając w to Igrzyska Olimpijskie 2020, które zostały przesunięte na rok 2021 w celu ochrony wszystkich w nie zaangażowanych.

W pełni się zgadzamy z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (International Olympic Committee, IOC), który określił stan, w jakim świat się teraz znalazł takimi słowami:
„Igrzyska Olimpijskie w Tokyo mogą być źródłem nadziei dla świata w tych trudnych czasach, a płomień Olimpijski może zostać światełkiem w tunelu”.
Teraz, gdy z powodu wirusa współzawodnictwo sportowe jest niemożliwe, wartości Olimpijskie: Przyjaźń, Inspiracja, Odwaga, Równość i Solidarność silnie dają o sobie znać.

Mówimy o dystansie społecznym, jednak tak naprawdę praktykujemy dystans fizyczny. Społecznie się zbliżyliśmy: jeszcze nigdy dotąd świat nie był tak złączony poprzez platformy społecznościowe. Nigdy dotąd nie zdarzyło się, by członkowie świata sportu wspólnie zapraszali publiczność międzynarodową do swoich domów w celu wspólnego treningu. Może granice, paszporty, miejsce urodzenia nas ograniczają i dzielą, to jednak świat łączy się w jedność. To nie jest tylko Olimpijska cecha; to również Olimpijskie człowieczeństwo.

IFMA od zawsze promowała budowanie więzów kulturalnych poprzez wartości Muaythai. Teraz jest czas na to, by być razem i wspólnie promować zaangażowanie społeczne poprzez aktywność fizyczną.

W #muaythaiconnects nie ma granic ani restrykcji. #muaythaiconnects umożliwia łączenie się przyjaciół, którzy spotkali się na Mistrzostwach Światowych IFMA dla Dzieci i Kadetów bądź Juniorów i Seniorów. Można wstąpić do ich mieszkań i wspólnie uczestniczyć w społecznych i fizycznych aktywnościach. Nie ma żadnych kwestii imigracji, paszportów, czy konieczności wizy. Istnieją jedynie Państwa miłość do Muaythai oraz jeden klik myszką.

Bądźmy adwokatami zmian, otwierając drzwi do naszych mieszkań i ogrodów z szacunkiem do siebie nawzajem, gdzie polityka nie gra roli, gdzie wszyscy jesteśmy złączeni przez sport. Wspieramy oraz szanujemy wszystkich, którzy biorą udział w tej niezwykłej inicjatywie pokazującej piękne przykłady sportu i kultury.

Niw tylko będziemy ćwiczyć razem, ale będziemy również dzielić się naszym życiem, naszymi marzeniami i nadziejami. Nie tylko pokonamy COVID-19, ale również stworzymy lepsze jutro.

Mogą Państwo śledzić treningi, dołączyć do nich lub się nimi dzielić poprzez link dostępny tutaj.

 

REGUŁY KONKURSU:

Każda zainteresowana osoba musi wybrać i wykonać którąkolwiek z trzech opcji:

 1. Poprowadzić trening muaythai trwający około 30 minut (może być to trening grupowy bądź indywidualny):
  -Musi uczyć i używać którychkolwiek z ośmiu kończyn muaythai
  -Musi zawierać ćwiczenia właściwe dla danej broni (w wypadku zawarcia krótkiego wyjaśnienia tych ćwiczeń oraz broni, nagranie zostanie nagrodzone dodatkowymi punktami)
  -Musi zawierać rozgrzewkę, sam trening, oraz czas na wychłodzenie.
  -Ważne jest, żeby trening był możliwy do wykonania w domu
  -Instrukcje powinny być jasno komunikowane słownie lub poprzez tekst na ekranie
 1. Przedstawić Wai Kru (1-3 minut, indywidualnie)
  -Musi zawierać muzykę Wai Kru w tle
  -Musi wykazywać elastyczność, równowagę, pewność siebie, płynność oraz atletyzm
 2. Walka z cieniem (1-3 minut, indywidualnie)
  -Musi zawierać wszystkie osiem kończyn muaythai
  -Musi wykazywać siłę, rytm, płynność, atletyzm oraz pewność siebie
  -Musi zawierać ofensywne oraz defensywne techniki

Poza tym, wszystkie z trzech opcji muszą zawierać:

-wymiar kulturalny: tj. posiadanie flagi narodowej w tle, trening w narodowym stroju, lub lżejsze elementy – na przykład ktoś z rodziny gotujący dania narodowe w tle, są nagradzane dodatkowymi punktami za kreatywność i przyniesienie uśmiechów widzom.

-Społeczną wiadomość: Państwa wideo powinno zawierać osobiste motto, slogan lub frazę niosącą treść naszej łączności, solidarności oraz optymizmu. Mogą być to słowa wypowiedziane przez Państwo lub słowa napisane i wyświetlane na wideo podczas jego trwania. Przykładowy tekst: „Razem z Włochami łączymy się przeciwko COVID-19.” To są kryteria wymagane, jednak są Państwo zachęcani do dalszego rozwinięcia tego kryterium w dowolnie wybrany sposób, np. poprzez opowiedzenie historii, podzielenie się osobistą ważną wiadomością lub zachęcanie do utrzymywania zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Proszę również korzystać z którychkolwiek poniżej zamieszczonych tzw. „hasztagów”:
#muaythaiconnects #ifmacares #oneworldonemuaythai #beatcovidwithmuaythai #communityovercompetition #unitedwecanbeatcovid19 #unitedthroughmuaythai

-Praktykować dystans fizyczny: Ludzie, którzy wspólnie z Państwem będą na klipach wideo występować muszą być osobami, z którymi Państwo stykają się na co dzień(np. członkowie rodziny). Dystans fizyczny powinien być zachowany w Państwa klipach.

-Jakość nagrania: Nagrany film musi być w jakości minimum 1280×720 pikseli (minimalna szerokość 600 pikseli) oraz przesłany jako link w dropbox lub wetransfer (w celu zachowania jakości pliku) na adres: athletes@muaythai.sport

Mogą Państwo śledzić przebieg konkursu poprzez stronę Facebook IFMA. Klip wideo, który wykaże się najbardziej serdecznym oraz oryginalnym sloganem zostanie nagrodzony na kolejnych Mistrzostwach IFMA przez organizację UTS. Ta nagroda będzie stanowić dowód Państwa wkładu na rzecz dobra społeczeństwa.

Źródło: muaythai.sport