World Games 2021 przełożone na rok 2022

Informacja o przełożeniu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich 2021 na 7-17 lipca 2022.

167

W związku z sytuacją światową dotyczącą SARS-COV-2, International World Games Association (IWGA) została zmuszona do przesunięcia World Games 2021 na 7-17 lipca 2022.

Decyzja o przełożeniu World Games (zwanych również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich) została podjęta po ogłoszeniu przełożenia Olimpiady na 2021 rok. Organizatorzy wszystkich dużych imprez sportowych, w tym IWGA, musieli przystosować się do zaistniałej sytuacji. IFMA, mając na celu dobro zawodników, wspiera tą decyzję i dziękuje organizacji IWGA za wykazaną elastyczność i sprawność w reorganizacji Igrzysk.

Pandemia pośrednio oraz bezpośrednio wpłynęła na świat sportowy i z pewnością przez najbliższą przyszłość nadal będzie wpływać. Została już podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich zawodów kontynentalnych, co oczywiście skutkuje potrzebą zmian w formie kwalifikacji do Igrzysk w celu utrzymania ducha „fair play”, tak, aby każdemu zawodnikowi dać równą szansę na wzięcie udziału. Dokładne szczegóły na ten temat są w tej chwili ustalane i zostaną podane po ich końcowym uzgodnieniu.

Jest to trudny dla wszystkich czas,  w którym przede wszystkich priorytetem jest wyeliminowanie COVID-19 na świecie. Łączymy się wszyscy, wspierając się wzajemnie, podczas gdy IFMA dalej pracuje w celu uzyskania pełnej sprawności organizacyjnej. Wspólnie oczekujemy wielu przyszłych zawodów, w tym World Games 2022 w Birmingham, Alabama.