Nasza Światowa Organizacja IFMA dołącza do świętowania „Play True Day”, czyli Dnia Czystego Sportu

Dzień Czystego sportu – czyli dzień dedykowany dla sportu wolnego od dopingu, ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie walki z dopingiem, wśród zawodników, sympatyków sportu, jak i szerszej publiczności.

209

W tym dniu rodzina IFMA jest razem w swojej deklaracji wsparcia czystego sportu. IFMA stale zachęca swych członków do przestrzegania wartości „fair play” zarówno na boisku, jak i poza nim.

W kwietniu 2013 roku odbyła się Konferencja Edukacji, w której rolę gospodarza grała WADA a uczestnikami było 17 państw południowej Ameryki. To wydarzenie było inspiracją do utworzenia Dnia Czystego Sportu, który w roku bieżącym wypada 9 kwietnia. Początkowo, był to dzień świętowany na małą skalę przez południowoamerykańskie kraje. Jednak dzięki kampanii Agencji, prowadzonej poprzez media społecznościowe, w zeszłym roku ponad sześć milionów osób, pochodzących z różnych zakątków świata, dziedzin i organizacji wzięło w nim udział.

Zważywszy na wpływ pandemii COVID-19 na całym świecie, tegoroczny Dzień Czystego Sportu WADA poświęca na wspieranie zaangażowania się światowej społeczności antydopingowej w promowanie bezpiecznych zachowań w sporcie w ramach akcji „Play Safe”. Rodzina IFMA entuzjastycznie przyłączyła się do nagłaśniania zasad bezpiecznego uprawiania sportu i szerzenia idei czystego sportu.

IFMA, jako przedstawiciel Organizacji Antydopingowej WADA dla Muaythai, jest dumna, że jej członkowie wykazują wsparcie do rozpropagowywania tej ważnej informacji w świecie. Poprzez Granie Bezpiecznie w Dzień Czystego Sportu 2020, jesteśmy prawdziwie złączeni i wspólnie wykonujemy swoją część w zwalczaniu COVID-19!

Źródło: muaythai.sport