Nasza Światowa Organizacja IFMA wita nowe kraje członkowskie

W tym roku rodzina IFMA powiększyła się o sześć nowych krajów członkowskich: Trinidad i Tobago, Algieria, Tunezja, Egipt, Sierra Leone oraz Czarnogóra.

283

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Naszej Światowej Organizacji IFMA w Bangkoku zatwierdzono sześć nowych krajów na członków IFMA. Obecnie liczba krajów członkowskich wynosi 134.

Dzięki ciężkiej pracy Pani Rebecci Bholi w 2019 roku dołączył do nas Trinidad i Tobago. Jej determinacja i pasja do Muaythai spowodowała, że zawodnicy Trinidad i Tobago, w ich czerwono-czarnych narodowych strojach, dołączyli do rodziny IFMA.

Niedawne zgłoszenie  Tunezji do uczestnictwa w Afrykańskich Mistrzostwach Muaythai było wyraźnym sygnałem silnego zaangażowania się tego kraju w umacnianie jego pozycji w IFMA. Obecnie Tunezja jest poważnym kandydatem na przewodnictwo w Afryce.

Wniosek Algierskiej Federacji Muaythai był jednym z najbardziej solidnych wniosków, cieszącym się pełnym wsparciem Narodowego Komitetu Olimpijskiego i Ministerstwa Sportu. Ogłoszenie Mistrzostw Afryki sprawiło, że Algieria zarejestrowała pełną drużynę do zawodów. IFMA z entuzjazmem czeka na pojawienie się drużyny Algierii w akcji wśród najsilniejszych sportowców świata.

Egipski Muaythai przeszedł długą drogę w swojej podróży do wypatrzonego celu i ten rok stał się historycznym dla wszystkich zawodników w Egipcie, którzy teraz zamiast marzyć mogą zacząć działać w kierunku uzyskania najbardziej prestiżowych nagród i medali w świecie Muaythai.

Sierra Leone jest czwartym afrykańskim krajem dołączającym do IFMA w 2020 roku, stawiając afrykański Muaythai na równi z pozostałymi czteroma kontynentami w ramach IFMA. Po osiągnięciu pierwotnego celu, czyli po uznaniu środowiska Muaythai w Sierra Leone jako narodowy związek, afrykański Muaythai może postawić nowe, wyższe cele przed swoimi zawodnikami. Afrykańscy zawodnicy ciężko pracując mogą pokusić się o zdobywanie medali na Mistrzostwach Świata IFMA.

W Europie Czarnogóra została nowym członkiem IFMA. Jeszcze w 2018r., na Mistrzostwach Europy w Pradze, Czarnogóra, nie będąc członkiem IFMA, występowała jako drużyna zaproszona. Był to kamień milowy w ich dążeniu do członkostwa, w następstwie czego najlepsi czarnogórscy zawodnicy mają teraz bardzo dobre warunki do rozwoju w ramach działalności nowo uznanego związku narodowego.

IFMA jest dumna z tego, że nowi członkowie dołączają do świata uznanego sportu. Daje to nowe możliwości wielu sportowcom, będących obecnie częścią stale rosnącej rodziny Muaythai. Gratulacje!

 

Źródło: muaythai.sport