Narodowy Dzień Królestwa Tajlandii

Uroczyste przyjęcie w Ambasadzie Królestwa Tajlandii z okazji Święta Narodowego Tajlandii, Rocznica Urodzin Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja oraz Tajski Dzień Ojca.

357

5 grudnia – Narodowy Dzień Królestwa Tajlandii jest dla mieszkańców Tajlandii dniem wyjątkowym, wówczas bowiem swój jubileusz obchodził powszechnie szanowany monarcha i „ojciec tajskiego narodu” – Bhumibol Adulyadej. Urodziny Króla są w Tajlandii jednocześnie oficjalnym Dniem Ojca. Rama IX jest bowiem uważany za Ojca wszystkich Tajów.

Dzień urodzin Króla jest świętem narodowym. Z tej okazji nie tylko w Bangkoku, ale właściwie w całej Tajlandii odbywają się rozmaite festiwale, festyny, parady. Tajowie dumni ze swojego monarchy, pragną w tym dniu oddać mu hołd, wyrazić swoją wdzięczność i zamanifestować wierność.

Dana uroczystość nie ominęła też Polski – w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie z tej okazji odbył się uroczysty bankiet. W imieniu Polskiego Związku Muaythai w uroczystości wzięli udział Pan Rafał Szlachta, Prezes Polskiego Związku Muaythai wraz z Panem Bogdanem Rybką, Wiceprezesem Polskiego Związku Muaythai oraz głównym trenerem Kadry Polski Muaythai Seniorów i Juniorów Panem Rafałem Simonidesem.