Podsumowanie otwartych sparingów muaythai „Lee Mini Cup – 1” w Żarach

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem otwartych sparingów muaythai "Lee Mini Cup - 1", które miały miejsce 1 grudnia 2019 roku w Żarskim Klubie Sportów Walki.

547

1 grudnia w Żarach odbyła się pierwsza edycja „Lee Mini Cup”, której pomysłodawcą i organizatorem Dawid Polok – Trener Kadry Polski dzieci i kadetów Polskiego Związku Muaythai, prezes Żarskiego Klubu Sportów Walki.

To sportowe wydarzenie miało charakter otwartych sparingów muaythai, a skierowane było do dzieci od 7 lat do kadetów poniżej 16 roku życia. Celem było również promowanie światowej kampanii „Sport to Twój Gang”.

Na rejestracji zameldowali się zawodnicy i zawodniczki z czterech klubów z woj. dolnośląskiego i lubuskiego – „Fighter Wrocław”, „Maku Gym Nowe Miasteczko”, „Legion Głogów / Bytom Odrzański” oraz gospodarze Żarski Klub Sportów Walki.

Odbyło się 12 pojedynków na pełnych zasadach muaythai wg. przepisów IFMA. Udział wzięli zarówno tegoroczni kadrowicze, jak i początkujący adepci muaythai. Najmłodszy uczestnik miał 7, a najstarszy 15 lat.

W ramach wydarzenie odbyło się również szkolenie Wai Khru poprowadzone przez Piotra Jurkowskiego, którego podopieczna podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata IFMA 2019 dostała się do ścisłego finału konkursu Wai Khru. Patrycja Wiśniewska zaprezentowała również swoją wersję Wai Khru uczestnikom.

Na zakończenie odbył się również konkurs Kick Pads, w którym 16 uczestników miało 30 sekund na zaprezentowanie jak największej ilości middle kick’ów.

Podziękowania dla Urzędu Miasta Żary za wsparcie wydarzenia oraz dla Pana Wojciecha Naranowicza za prezent dla każdego uczestnika.

Podziękowania również dla Pana Jerzego Kolendo za pomoc przy sędziowaniu i prowadzeniu zmagań oraz dla Pana Łukasza Sprownika za zabezpieczenie medyczne.

Kolejna edycja tego wydarzenia już pod koniec grudnia.