Podsumowanie Pucharu Polski Muaythai IFMA 2019 dla juniorów i seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem minionego Pucharu Polski Muaythai wraz z festiwalem Muaythai Przeciw Narkotykom, który w dniach 23-24 listopada 2019 roku odbywał się w Krakowie.

1109

W dniach 23-24 listopada 2019 roku, w Krakowie odbył się Puchar Polski Muaythai z Festiwalem Muaythai przeciw narkotykom. Uczestniczyli w nim zawodnicy i zawodniczki reprezentujący kluby zrzeszone z całej Polski.

Organizatorem był krakowski klub Raczadam. Nad całą imprezą Patronat objął Polski Związek Muaythai. Partnerem głównym został Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a Miastem Gospodarzem był Kraków. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Tajlandii.

W sobotę zawody zaczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia zawodników i zawodniczek. Po zamknięciu list startowych i przeprowadzeniu losowania, odbywały się walki eliminacyjne oraz półfinałowe. W niedzielę rano odbyły się walki finałowe, a pod wieczór Gala Finałowa – w postaci sześciu wybranych finałów.

Przedstawiciel dyplomatyczny Ambasady Królestwa Tajlandii w Rzeczpospolitej Polskiej, Jego Ekscelencja Pan Jeerasak Pomsuwan przewodniczył otwarciu Gali Finałowej Pucharu Polski Muaythai IFMA 2019.

Podziękowania dla Ambasady Królestwa Tajlandii za objęcie Honorowym patronatem Pucharu Polski Muaythai wręczał Prezes Polskiego Związku Muaythai i Wiceprezydent Światowej Organizacji Muaythai IFMA – Pan Rafał Szlachta.

Wszyscy zwycięzcy swoich kategorii wagowych poza medalami oraz dyplomami otrzymali także pamiątkowe Puchary.

Dodatkowo wyróżnieni zostali zawodnicy i zawodniczki w wybranych kategoriach wiekowo-wagowych:

Towarnicki Mateusz (Am Nat Kraków) otrzymał Puchar, jako najlepszy senior w klasie B;

Najlepszą seniorką została Gabriela Nowak (Am Nat Kraków);

Najlepsza juniorka – Laura Derej (Żarski Klub Sportów Walki);

Najlepszą drużyną tegorocznego Pucharu został klub Red Lion Międzyrzec Podlaski. Drugie miejsce drużynowe przypadło klubowi Thai Gym z Tarnowa, a na trzecim stopniu podium uplasował się krakowski klub Am Nat.

Dziękujemy w tym miejscu całemu składowi sędziowskiemu na czele z Panem Andrzejem Kapustą.

Składamy podziękowania dla wszystkich drużyn zawodników i trenerów za udział w organizowanych zawodach. Dziękujemy za atmosferę i dobrą rywalizację!

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy włożyli swoje serce, poświęcili emocje i czas w organizację zawodów. Bez waszej pomocy przeprowadzenie takiej imprezy byłoby niemożliwe. Składamy także podziękowania zaproszonym gościom którzy przybyli na imprezę i w pozytywnych słowach ocenili poniesiony trud i ciężką pracę.

Podziękowania kierujemy też do tych, którym nie był obojętny los podopiecznych Stowarzyszenia Piękne Anioły, dziękujemy za przyniesione środków czystości, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Dziękujemy organizatorowi tj. Raczadam Kraków za zorganizowanie po raz kolejny Pucharu Polski Muaythai na najwyższym poziomie, który przyciągnął rzesze fanów naszego sportu na halę.