Podsumowanie szkolenia dla Polskich Związków Sportowych z dnia 21.10.2019, które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo krótkim podsumowaniem szkolenia, które w dniu 21 października zostało przeprowadzone przez Akademię Zarządzania Sportem na Stadionie Narodowym w Warszawie.

252

Dnia 21 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się szkolenie pod tytułem „Zarządzanie marką w sporcie”.


W imieniu Polskiego Związku Muaythai w szkoleniu uczestniczyła Pani Joanna Zapert, Przewodnicząca Komisji Prawnej PZ Muaythai.


Było to już kolejne w tym roku szkolenie zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Akademii Zarządzania Sportem. Szkolenie rozpoczęła przemowa dziennikarza sportowego – pana Przemysława Babiarza, który był prowadzącym dwóch kolejnych paneli dyskusyjnych.


Jako pierwszy odbył się panel dotyczący „Zarządzania marką w sporcie”. Uczestniczyli w nim: Pan Marcin Nowak (dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki), Pan Zbigniew Leszczyński (członek zarządu PKN Orlen), Pani Otylia Jędrzejczak (medalistka olimpijska, pływaczka), Pan Czesław Lang (dyrektor generalny Land Team) oraz Pan Andrzej Sznajder (prof. zw. dr hab. Szkoły Głównej Handlowej). Uczestnicy panelu dyskutowali o tym, czym jest dla nich marka, jakie działania należy podjąć, aby skutecznie budować markę sportowca oraz jaki udział odgrywają w tym procesie sponsorzy.


Drugi panel dotyczył „Roli trenera w kształtowaniu kariery sportowej i pozasportowej”. Uczestniczyli w nim: Pani Jolanta Żyśko (Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie), Pan Marcin Nowak (dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki), Pani Maria Andrejczyk (reprezentantka Polski w rzucie oszczepem) oraz Pani Jolanta Kumor (trenerka kadry narodowej w lekkiej atletyce). Uczestnicy panelu poruszyli bardzo ważny temat, jakim jest rola trenera w życiu i karierze sportowca. Pokazali, jak przez lata kształtował się sposób postrzegania relacji pomiędzy trenerem a zawodnikiem oraz jak relacja ta wygląda obecnie.

Następnie przyszedł czas na kolejne wystąpienia merytoryczne. Jako pierwszy wystąpił Pan Piotr Marek, który w swoim wystąpieniu podsumował dziesięć lat działalności „Akademii Trenerskiej”.  Kolejnym mówcą był Pan Grzegorz Botwina, który podsumował dwa lata działalności „Akademii Zarządzania Sportem”. Następnym prelegentem była dr Anna Szumilewicz, reprezentująca Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku . Głównym tematem jej wystąpienia była „Jakość kwalifikacji. System edukacji i certyfikacji trenerów. Jako następny wystąpił Pan Adam Pawulkiewicz, który wygłosił przemówienie zatytułowane „Produkt sportowy w XXI wieku. Z czego wynika biznesowa atrakcyjność sportu?”.

Szkolenie zakończył wykład Pana Marcina Krawczyńskiego dotyczący „Ustawicznego kształcenia trenerów z perspektywy trenera trenerów (coach developer)”.
Prelegenci w swoich wystąpieniach zaprezentowali bardzo wysoki poziom merytoryczny. Całe wydarzenie cechowała świetna organizacja. Zaproszono na nie przedstawicieli polskich związków sportowych sportów olimpijskich oraz sportów nieolimpijskich.