„Jedziemy walczyć, nie damy się wyautować!” – obóz muaythai dla sekcji zawodników ze spektrum autyzmu

Wyjazdowy obóz muaythai dla sekcji zawodników ze spektrum autyzmu.

446

„Jedziemy walczyć, nie damy się wyautować!” – pod takim hasłem odbył się pierwszy w Polsce wyjazdowy obóz muaythai dla sekcji zawodników ze spektrum autyzmu.

Obóz muaythai zorganizowany przez Fundację Autyzm UP trwał od 27.08.2019 do 01.09.2019 w miejscowości Lubenia k. Rzeszowa.

Treningi zostały przeprowadzone między innymi przez trenera Rafała Ślusarza z klubu Octagon Team Kraków.

Trenując już kilka lat stacjonarnie w Krakowie wyjazd na obóz sprawił niesamowite wrażenie. Autyzm, który w codziennym życiu nakłada na nich pewne ograniczenia, znika pod ciosami i kopnięciami. Dzięki treningom muaythai dzieci oraz młodzież ze spektrum autyzmu robią duże postępy, rozwija się ich mała i duża motoryka, poprawiają kontakty społeczne i umiejętność koncentracji. Przede wszystkim jednak, czują się wyróżnieni, ważni i bardziej pewni siebie.

Zapraszamy do oglądania oraz upowszechniana filmiku podsumowującego pierwszy w Polsce wyjazdowy obóz muaythai dla sekcji zawodników ze spektrum autyzmu.

W sobote skończyliśmy pierwszy historyczny Obóz Muaythai , zorganizowany przez Fundacje Autyzm UP ! Dzieci , młodzież z pomocą swoich bliskich dokonali rzeczy pięknej i budującej naszą społeczność ! Tak jak mówiłem , traktuje swoich podopiecznych z Autyzmem i Aspergerem jak każdego . Te same zasady. Sami zobaczcie zajawkę niebawem cały film :)Najpiękniejsze jest to , że ta wspaniała ekipa nie zna słowa WYMÓWKA :)UDOSTEPNISZ ICH WYCZYN? Proszę o to serdecznie !

Opublikowany przez Rafał Ślusarz Wtorek, 3 września 2019