Podsumowanie udziału naszej Reprezentacji w Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2019 dla Seniorów

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem właśnie zakończonych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2019 w Bangkoku.

776

Mistrzostwa odbywały się w dniach od 19 do 29 lipca 2019 roku. Ponad 600 zawodników i zawodniczek z 99 państw walczyli w Bangkoku podczas tegorocznych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2019.

Reprezentacja Polski liczyła 9 zawodników (3 zawodniczki, 6 zawodników):

Seniorki 18-40 lat:
– Laura Nowińska – do 45 kg;
– Paulina Ilnicka – do 48 kg;
– Gabriela Kuzawińska – do 51 kg.

Seniorzy 18-40 lat:
– Mariusz Lach – do 60 kg (poniżej 23 lat);
– Jakub Syc – do 60 kg;
– Oskar Siegert – do 63,5 kg;
– Mateusz Janik – do 67 kg;
– Arkadiusz Krupa – do 71 kg;
– Łukasz Radosz – do 86 kg.

Podczas Mistrzostw nasi reprezentanci walczyli ze wszystkich sił z przeciwnikami ze światowej czołówki. Łukasz Radosz w kategorii do 86 kg został brązowym medalistą tegorocznych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2019.

Należy również nadmienić, że 4 osoby ( Oskar Siegert, Mateusz Janik, Arkadiusz Krupa, Mariusz Lach) wygrali swe pierwsze pojedynki, jednak ze względu na olbrzymią frekwencję (męskich konkurencjach rywalizowało blisko 300 zawodników) do strefy medalowej trzeba było stoczyć 2 lub więcej pojedynków.
Jakub Syc swoją pierwszą walkę przegrał z bardziej doświadczonym przeciwnikiem z Finlandii.

Laura Nowińska oraz Paulina Ilnicka po bardzo dobrych walkach przegrali na punkty ze swoimi przeciwniczkami z Rosji.
Gabriela Kuzawińska walczyła z Wietnamką Bui Yen Ly w kategorii do 51 kg. Był to wyrównany pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Wietnamki nie jednogłośną decyzją sędziów 29:28. Jak się później okazało tylko Polka wygrała rundę z Wietnamką podczas całego przebiegu rywalizacji w tej kategorii. Dodatkowo Wietnamka Bui Yen Ly została wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki Mistrzostw.

Każdy z naszych reprezentantów stoczył ciężkie i twarde pojedynki pokazując serce i dobre wyszkolenie techniczne. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Podczas Mistrzostw 27 lipca w stolicy Tajlandii doszło do historycznego momentu – nastąpiło połączenie IFMA (muaythai amatorskie) i WMC (muaythai zawodowe) w jedno ciało. Ponad 100 federacji krajowych zebrało się wspólnie aby zmienić nazwę federacji światowej IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) na IFMA (International Federation of Muaythai Associations).

Ważnym wydarzeniem była również konferencja zorganizowana dla uczestników Mistrzostw Świata w Hotelu Ambassador. Przedstawiciele z IOC i WADA wygłosili swoje przemówienia. Edukacja oraz inspiracja sportowców było głównym celem wydarzenia. Oprócz przemówień, podczas konferencji odbyły się również wybory do IFMA Athletes Commission.
Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Kuzawińska, Reprezentantka Polskiego Związku Muaythai została wybrana na członka IFMA Athletes Commission.

Podczas całego wyjazdu opiekę trenerską sprawowali trenerzy kadry juniorów i seniorów Rafał Simonides oraz Maciej Skupiński.

Serdecznie dziękujemy całej kadrze trenerskiej za opiekę nad naszymi zawodnikami i zawodniczkami.

Cały wyjazd został z finansowany z pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz prywatnych sponsorów.