Pan Premier Jarosław Gowin oraz prezes Polskiego Związku Muaythai Pan Rafał Szlachta odwiedzają obóz Szkoły Sztuk Walki Warrior z Łodzi

Krótka informacja odnośnie sobotnich odwiedzin Pana Premiera i Prezesa Polskiego Związku Muyathai na obozie Szkoły Sztuk Walki Warrior, którego organizatorem jest trener Robert Karpiński.

238

W sobotę 13 lipca podczas trwającego w Węgierskiej Górce obozu muaythai, którego organizatorem jest trener Robert Karpiński i jego Szkoła Sztuk Walki Warrior, wszystkich uczestników i uczestniczki spotkała niezwykła niespodzianka. Poza rodzicami, którzy odwiedzili swoje dzieci pojawiło się jeszcze dwóch gości. Pierwszym z nich był Pan Premier Jarosław Gowin, który jest również Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a drugim Pan Rafał Szlachta Prezes Polskiego Związku Muaythai oraz Wiceprezydent Światowej Federacji Muaythai IFMA.

Kilka słów o wizycie bezpośrednio od organizatora trenera Roberta Karpińskiego:

„Dla nas wszystkich było to niezwykle owocne spotkanie, na którym Pan Premier skierował do naszych podopiecznych słowa mówiące o tym jak sport czy sporty walki mają pozytywny wpływ na kształtowanie prawidłowych cech u młodych ludzi takich jak dyscyplina, szacunek, pokora, ciężka praca a także i przede wszystkim walka z własnymi słabościami oraz umiejętność niesienia pomocy słabszym. Motywująca mowa na pewno dodała naszym obozowiczom wiatru w żagle, aby walczyć i wierzyć w swoje marzenia i dążyć do ich realizacji. Prezes Rafał Szlachta opowiedział natomiast o naszym wspaniałym sporcie, jakim jest Muaythai, a także przybliżył wartości, jaki mu towarzyszą. Opowiedział również o przyszłości Muaythai w strukturze dyscypliny olimpijskiej i przeprowadził krótki konkurs o tematyce związanej z naszym sportem.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wyróżnienie nas i zaszczycenie swoja obecnością i pragniemy jeszcze raz podziękować Panu Premierowi, że znalazł czas, aby spędzić go z niesamowitymi dzieciakami i młodzieżą, której pasją jest sport.
Dziękujemy także Prezesowi Rafałowi Szlachcie za zmotywowanie naszych podopiecznych i ukazanie im jak Muaythai może być wspaniałą alternatywą i drogą w ich sportowym życiu.”