Podsumowanie Polskiej Ligi Muaythai w Rzgowie k. Łodzi

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym podsumowaniem minionej ligi organizowanej przez trenera Roberta Karpińskiego i jego Szkołę Sztuk Walki Warrior z Łodzi.

652

18 maja odbyła się Polska Liga Muaythai oraz Turniej Pierwszych Walk dla dzieci, kadetów, juniorów i seniorów, której organizatorem był po raz kolejny trener Robert Karpiński i jego Szkoła Sztuk Walki Warrior.

Turniej odbył się w Rzgowie w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa, której dyrektorem jest, Pan Radosław Bubas. Na zawody przyjechało kilkanaście klubów z całej Polski. Odbyły się pojedynki w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Dodatkowo drugi raz w historii odbył się turniej Kick-Pads dla dzieci gdzie przez 60 sekund należało wykonać jak najwięcej kopnięć techniką Middle-Kick. W tej konkurencji I miejsce zajął zawodnik szkoły Warrior – Aleks Kowalski, który w 60 sekund wykonał 106 kopnięć. II miejsce zajęli ex aequo Damian Gajek i Cyprian Nedzi, którzy także reprezentowali szkołę Warrior z wynikiem 98 kopnięć. III miejsce natomiast zajął Bruno Kołodziej z klubu Gymnazion Sosnowiec z wynikiem 97 kopnięć. Gratulacje należą się wszystkim startującym w tej konkurencji gdyż zaangażowanie ich było naprawdę imponujące.

Odbył się także konkurs Wai-Khru, w którym maksymalną ilość punktów zdobyła zawodniczka Karolina Zalewska ze szkoły Warrior. Zademonstrowała przepiękne, dynamiczne i doskonałe technicznie Wai-Khru.

Zwycięzcy konkurencji Kick-Pads oraz Wai-Khru otrzymali specjalne nagrody: torby sportowe oraz rękawice bokserskie od sponsora Pana Tomasza Chmielniaka przedstawiciela firmy Green Hill oraz Waleczny.pl, który to za sponsorował dla zawodników nagrody i dyplomy.

Nagrody zawodniczkom i zawodnikom wręczyli Pan Mateusz Kamiński Burmistrz Rzgowa oraz Pan Radosław Bubas dyrektor hali sportowej, w której odbyły się zawody. Dziękujemy za przybycie i wsparcie turnieju. Ogólnie odbyło się ponad 20 pojedynków, a dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wagowych i wiekowych, których wybrał skład sędziowski zostały przewidziane także przez organizatora i sponsora nagrody rzeczowe, którymi były sportowe torby treningowe firmy Green Hill.

Dziękujemy w tym miejscu całemu składowi sędziowskiemu z głównym sędzią na czele
Panem Bogdanem Rybka, a także Pani Annie Kuzmuk z biura PZ Muaythai za pomoc na miejscu podczas turnieju.

Podziękowania kierujemy także do Panów Wojciecha i Krzysztofa Jędraszka z firmy PSB Sun-Bud Pabianice za pomoc finansową w organizacji turnieju muaythai.

Całe wydarzenie nie mogło by się udać gdyby nie pomoc wielu osób, które czuwały nad przebiegiem wydarzenia. Pomagały rozkładać i złożyć ring, wydawały sprzęt ochronny do walk dla zawodników, czuwały nad czasem i oprawą muzyczną, dbały o skład sędziowski, wypisywały dyplomy a także zapowiadały walki.

W tym miejscu w imieniu trenera Roberta Karpińskiego i szkoły Warrior chcemy gorąco i serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy poświęcili swój czas, wysiłek i serce aby pomóc w organizacji tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy także do sekcji muaythai z Grabowa, gdzie trener Robert Karpiński prowadzi zajęcia, która to razem z trenerem Andrzejem i Panem Piotrem oraz uczniami tej sekcji przyjechała specjalnie po to, aby wesprzeć swoją obecnością trenera i szkołę Warrior.

Trener Robert Karpiński otrzymał także puchar od Polskiego Związku Muaythai za organizację turnieju, który to wręczył Prezes Polskiego Związku Muaythai Pan Rafał Szlachta. Dziękujemy serdecznie za przyjazd i wyróżnienie.

Mamy nadzieję, że impreza sportowa, jaką był turniej muaythai się udała i wszystkim się podobała. Dziękujemy za przyjazd kibicom i gorący doping oraz wsparcie i oczywiście podziękowania kierujemy do wszystkim klubów z trenerami i zawodnikami, którzy wzięli udział w tej wspaniałej imprezie.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.