Polska Liga Muaythai – 18.05.2019 r. Rzgów k/Łodzi – zaproszenie

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi najbliższych zawodów, które już 18 maja 2019 roku odbędą się w Rzgowie k/Łodzi.

2452

POLSKA LIGA MUAYTHAI oraz TURNIEJ PIERWSZYCH WALK z KAMPANIĄ MUAYTHAI PRZECIW NARKOTYKOM i SPORT TO TWÓJ GANG
18.05.2019 r.

1. Organizatorzy i Partnerzy
• Szkoła Sztuk Walki „WARRIOR ŁÓDŹ”,
• Gminny ośrodek sportu, turystyki i rekreacji.

2. Termin:
18 maja 2019 r.

8:00-09:30 – rejestracja i ważenie zawodników i zawodniczek
09:30-10.00 – losowanie walk
10.00 – rozpoczęcie walk

3. Miejsce:

GMINNY OŚRODEK SPORTU, TURYSTYKI i REKREACJI – 95-030 RZGÓW ul. SZKOLNA 5 (blisko Łodzi)

4. Zgłoszenia:

Zgłoszenia będzie można nadsyłać od 6 maja 2019 roku do 16 maja (czwartek) 2019 roku do godziny 22:00.

Kluby zainteresowane startem prosimy kierować swoje e-maile na adres kuzmuk@muaythai.pl

5. Informacje:
– sprzęt ochronny do walki zapewnia organizator.
– zawodnik musi posiadać – spodenki muaythai, koszulkę na ramiączkach (niebieską i czerwoną), ochraniacz krocza (metalowy), ochraniacz szczęki, bandaże bokserskie (bawełniane, zakaz używania plastrów!).

Koszulki tylko na ramiączkach!
Ochraniacz krocza TYLKO METALOWE – wiązane (zgodnie z przepisami IFMA)
Obowiązkowy mongkom – WŁASNY (klubowy)

KATEGORIE WIEKOWE i WAGOWE:

Dzieci 10-11 lat bez uderzeń na głowę, 3 rundy x 1 minuta z 1 minutową przerwą zgodnie z przepisami IFMA/PZ Muaythai
Chłopcy: -30 -32 -34 -36 -38 -40 -42 -44 -46 -48 -50 -52 -54 -56 -58 -60 -63,5 -67 +67 kg
Dziewczęta: -30 -32 -34 -36 -38 -40 -42 -44 -46 -48 -50 -52 -54 -56 -58 -60 +60kg

Dzieci starsze 12-13 lat z uderzeniami i kopnięciami na głowę (bez kolan i łokci na głowę), 3 rundy x 1,5 minuty z 1 minutową przerwą zgodnie z przepisami IFMA/PZ Muaythai
Chłopcy: -34 -36 -38 -40 -42 -44 -46 – 48 – 50 -52 -54 -56 -58 -60 -63,5 -67 -71 +71 kg
Dziewczęta: -32 -34 -36 -38 -40 -42 -44 -46 -48 -50 -52 -54 -56 -58 -60 -63,5 +63,5 kg

Kadeci 14-15 lat pełne zasady muaythai. 3 rundy x 2 minuty z 1 minutową przerwą zgodnie z przepisami IFMA/PZ Muaythai
Chłopcy: -38 -40 -42 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 -75 -81 +81 kg
Dziewczęta: -36 -38 -40 -42 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 +71 kg

Juniorzy (16-17 lat) pełne zasady muaythai. 3 rundy x 2 minuty z 1 minutową przerwą zgodnie z przepisami IFMA/PZ Muaythai
Chłopcy: -42 -45 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 -75 -81 -86 -91kg +91 kg Dziewczęta: -42 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 -75 +75 kg

Seniorzy (17-40 lat) pełne zasady muaythai. 3 rundy x 3 minuty (lub 2 minuty zależnie od klasy) z 1 minutową przerwą zgodnie z przepisami IFMA/PZ Muaythai
Chłopcy: -42 -45 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 -75 -81 -86 -91 +91 kg Dziewczęta: -42 -45 -48 -51 -54 -57 -60 -63,5 -67 -71 -75 +75 kg

Żeby jeszcze bardziej ułatwić „pierwsze ringowe kroki” dla kategorii juniorek, juniorów, seniorek i seniorów wprowadzamy po raz pierwszy następujący podział na klasy:

Turniej Pierwszych Walk

C klasa – 3 rundy x 2 minuty. Uczestnicy mający od 3 do 6 walk w dowolnej dyscyplinie sportów walki (walka 6 jest walką ostatnią w tej klasie) Pełne zasady muaythai. Zawodnicy i zawodniczki walczą w kubrakach. Należy posiadać własne ochraniacze na golenie „twarde”.

D klasa – 3 rundy x 2 minuty. Uczestnicy nie mający żadnej walki lub maksymalnie dwie walki w dowolnej dyscyplinie sportów walki. Walka 2 jest walką ostatnią w tej klasie. Pełne zasady muaythai. Zawodnicy i zawodniczki walczą w kubrakach. Należy posiadać własne ochraniacze na golenie „twarde”.

Liga

A klasa – 3 rundy x 3 minuty. Uczestnicy mający 16 walk i więcej w dowolnej dyscyplinie sportów walki. Pełne zasady muaythai. Zawodnicy i zawodniczki walczą bez kubraków (nie dotyczy juniorek i juniorów). Ochraniacze na golenie „miękkie” (zapewnia organizator).

B klasa – 3 rundy x 2 minuty. Uczestnicy mający od 7 do 15 walk w dowolnej dyscyplinie sportów walki (walka 15 jest walką ostatnią w tej klasie). Pełne zasady muaythai. Zawodnicy i zawodniczki walczą w kubrakach. Ochraniacze na golenie „miękkie” (zapewnia organizator).

UWAGA: W przypadku braku przeciwników w swojej klasie można przejść klasę wyżej w ramach Ligi lub TPW.

Poza rywalizacją na ringu będziemy mieli jeszcze dwie dodatkowe konkurencje w których będą mogli rywalizować zawodnicy i zawodniczki w następujących kategoriach wiekowych:
8-9 lat
10-11 lat
12-13 lat
14-15 lat

Konkurencje:

– wai khru – czas na wykonanie wynosi 2 minuty. Jury będzie brało pod uwagę oryginalność oraz poziom trudności danego układu.

– kick pads – w czasie 1 minuty liczymy ilość kopnięć (middle kick) na tarczę. Wygrywa osoba z ich największą ilością. W przypadku remisu w ilości kopnięć wygranym zwycięzcą zostaje zawodnik/zawodniczka młodszy/sza.

6. Warunki udziału w zawodach:
a) posiadanie książeczki sportowo-lekarskiej lub zaświadczenia od lekarza sportowego z aktualnymi badaniami z wpisem „zdolny do treningów i startów w zawodach w dyscyplinie muaythai”,
b) ubezpieczenie NNW z datą ważności pokrywającą się z datą turnieju,
c) w przypadku zawodników i zawodniczek niepełnoletnich podpisana zgoda rodziców do udziału w turnieju,