„Społeczna odpowiedzialność sportu. Międzynarodowy kontekst sportu” – szkolenie w ramach Akademii Zarządzania Sportem

Akademia Zarządzania Sportem – drugie szkolenie w 2019 roku dla polskich związków sportowych

153

Dnia 27 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się szkolenie pod tytułem „Społeczna odpowiedzialność sportu. Międzynarodowy kontekst sportu”.

Drugie w tym roku szkolenie dla polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i nieolimpijskich zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach  Akademii Zarządzania Sportem.

W imieniu Polskiego Związku Muaythai w szkoleniu uczestniczyła Pani Anna Kuzmuk, pracownica biura PZ Muaythai oraz przewodnicząca Komisji  ds. Mediów i PR Polskiego Związku Muaythai.

Szkolenie rozpoczęło się od występu zagranicznego prelegenta z Cypru – Prof. Christos Anagnostopoulos, członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem, Profesor Uniwersytetu Molde (Norwegia) oraz Profesor Uniwersytetu Central Lancashier (Cypr). Głównym tematem jego prelekcji była społeczna odpowiedzialność sportu. Również Prof. Christos Anagnostopoulos skupił się na omówieniu specyfiki działalności organizacji sportowych na Cyprze, podkreślił ważność rozwoju organizacji nie tylko pod kątem sportowym, ale i społecznym.

Podczas szkolenia wystąpił również pan Tadeusz Wojciechowski, koordynator – pełnomocnik zarządu ds. projektów specjalnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Pan Wojciechowski wprowadził słuchaczy w tematykę programu Erasmus+ oraz zaprosił na tegoroczną edycje Biegu Erasmus+, która odbędzie się na stadionie AWF w Warszawie.

Szkolenie zakończył wykład dotyczący międzynarodowego kontekstu sportu, którego prowadzącą była Pani Profesor Jolanta Żyśko, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Pani Profesor szczegółowo umówiła międzynarodowy kontekst sportu, wskazując mocne i słabe strony zarządzania sportem.